Zmierniť cenzúru pomocou Shift: decentralizovaná cloudová hostingová platforma typu peer-to-peer, ktorá umožňuje koncovým používateľom nesmierne ukladať údaje

TL; DR: Shift je decentralizovaná webhostingová platforma založená na open-source softvéri, ktorý umožňuje používateľom spravovať svoje digitálne diela úplne novým spôsobom. Pracuje na križovatke blockchainu a distribuovaného ukladania súborov ako zjednotená technologická sada používaná na decentralizovaný hosting obsahu. Shift sa zameriava na výhody, ktoré zahŕňajú vysokú redundanciu, rýchle doručenie obsahu a šifrovanie na strane klienta, a tým využíva decentralizáciu pri budovaní lepšieho cloudu bez cenzúry..


Internet, kedysi bezhraničná zóna slobody prejavu, je teraz pod kontrolou nacionalizmu, politiky, náboženstva a iných globálnych záujmov. Sme v bode, v ktorom sa už mohla začať takzvaná kybernetická balkánizácia, v ktorej sa internet stáva fragmentovaným na menšie a často nepriateľské jednotky..

Od Veľkého čínskeho firewallu po úplné vypnutie internetu v Egypte, Líbyi a Sýrii počas arabskej jari sa extrémna cenzúra stáva bežnejšou. Zistilo sa však, že aj krajiny známe pre slobodu prejavu blokujú obsah.

V roku 2014 spoločnosť Reportéri bez hraníc označila rôzne agentúry – vrátane Národnej bezpečnostnej agentúry Spojených štátov, britského vládneho komunikačného riaditeľstva a indického centra pre rozvoj telematiky – za uloženie nadmernej úrovne online cenzúry a sledovania..

Logo Shift

Shift bráni cenzúre vybudovaním decentralizovanej hostiteľskej platformy.

Našťastie inovátori za Shift, decentralizovanou webhostingovou platformou založenou na open-source softvéri, poskytujú spôsob, ako sa brániť. „Cieľom bolo od začiatku vybudovať hostingové riešenie odolné voči cenzúre,“ povedal Ralf S., prezident a vedúci vývojár v spoločnosti Shift. „V niektorých častiach sveta je veľmi ťažké počuť a ​​my pre nich budujeme našu technológiu.“

Shift využíva kombináciu blockchainu a distribuovaného ukladania súborov, čím vytvára unifikovanú technologickú súpravu používanú na hosťovanie obsahu decentralizovaným spôsobom, ktorý umožňuje používateľom spravovať svoje digitálne diela úplne novým spôsobom. Vďaka výhodám, ako je vysoká redundancia, rýchle doručenie obsahu a šifrovanie na strane klienta, sa spoločnosť Shift snaží vybudovať lepší cloud bez cenzúry..

Metóda Web 3.0 na správu digitálnych aktív

World Wide Web je často rozdelený do troch generácií. Všetko to začalo s Webom 1.0, v dobe statických webových stránok určených iba na čítanie, ktoré boli zriedka aktualizované. Generácia Web 2.0, v ktorej momentálne žijeme, priniesla interaktívne stránky s obsahom generovaným používateľmi.

Web 3.0 – budúcnosť internetu – je často definovaný ako sémantický alebo dátovo orientovaný web. Táto nová hranica, o ktorej si niektorí myslia, že pomaly vstupujeme, má narušiť technológiu, ako ju poznáme decentralizáciou infraštruktúry, protokolov, správy a aplikácií..

Ralf nám povedal, že Shift bol navrhnutý tak, aby uľahčoval decentralizáciu webu, poskytoval zvýšené súkromie, digitálne práva a zbavil neprimeranej cenzúry. Prostredníctvom kombinácie technológie sa spoločnosť snaží nahradiť základy našej súčasnej technológie webhostingu metódou založenou na Web 3.0 na správu digitálnych aktív..

Shift reimaginuje cloudový hosting pomocou siete typu peer-to-peer, ekonomikou tokenov a overením platnosti úložiska.

Ako decentralizovaná cloudová hostingová platforma Shift umožní komukoľvek prenajať nevyužitý úložný priestor na pevnom disku alebo použiť úložný priestor ostatných. Všetky transakcie sa uskutočňujú v sieti typu peer-to-peer so všetkými akciami zaznamenanými v blockchainu Shift, nemennej verejnej knihe.

Spoločnosť Shift tiež používa systém InterPlanetary File System (IPFS), protokol typu peer-to-peer a sieť na ukladanie a zdieľanie médií v distribuovanom súborovom systéme založenom na hašovaní, a nie na protokol Hypertext Transfer Protocol (HTTP), ktorý používa úložisko založené na umiestnení.

„IPFS je pokročilá technológia, ale má svoje nevýhody – neponúka ľahký alebo spoľahlivý spôsob alokácie a replikácie pripájania údajov do viacerých uzlov v rámci klastra démonov IPFS,“ uviedol. “Vytvorili sme teda Phoenix, samostatnú aplikáciu, ktorá komunikuje s blockchainom a zároveň uľahčuje prideľovanie a uchovávanie prostredníctvom replikácie údajov cez klaster úložných uzlov.”

Lepšie ako inteligentné zmluvy: technológia blokovania tokenov s nulovým rizikom

Shift stimuluje účasť prostredníctvom tokenu Shift, ktorý predstavuje distribuovaný úložný priestor. Užívatelia môžu ľahko získať takýto priestor pomocou mechanizmu známeho ako uzamknutie tokenov. Namiesto vytvárania inteligentnej zmluvy zahŕňa blokovanie tokenov špecifikovanie množstva úložiska, ktoré chcete, potvrdenie požadovaných tokenov a nárokovanie úložného priestoru pre vaše osobné použitie..

Tím, ktorý stojí za Shiftom, tvrdí, že dôkaz o vklade riadený tokenmi ponúka vyššiu bezpečnosť ako používanie inteligentných zmlúv (podmienky samoobslužnej dohody napísané do riadkov kódu na blockchainu). Aj keď inteligentné zmluvy fungujú ako dôveryhodný sprostredkovateľ medzi dvoma stranami, táto technológia je ešte stále v plienkach. Z tohto dôvodu je zložitosť zmluvy obmedzená, čo môže spôsobiť problémy pri spracovaní sofistikovaných transakcií.

Navyše, pretože inteligentné zmluvy sú zvyčajne písané v počítačovom kóde, Ralf povedal, že veľa používateľov sa bude musieť spoliehať na poskytovateľov tretích strán, aby vytvorili bezpečné zmluvy a overili si ich podmienky. Rovnako ako všetky technológie založené na kódoch to znamená, že sa na ne vzťahujú aj náhodné a škodlivé chyby. Okrem toho Ralf povedal, že inteligentné zmluvy sú vzdialené asi desať rokov od hromadného osvojovania, takže ľudia váhajú s ich využívaním.

„Priemerný používateľ chce kúpiť len tokeny a začať používať službu a blokovanie tokenov uľahčuje tento proces,“ uviedol. „V prípade služby Shift nie je tento proces ničím iným ako jednoduchou transakciou pomocou ľahko pochopiteľného vzorca.“

Vysoká redundancia, rýchle doručenie obsahu a šifrovanie na strane klienta

Platforma Shift je tiež známa funkciami pre vývojárov, ako je vysoká redundancia, rýchle doručenie obsahu a šifrovanie na strane klienta. Súbory sú trvalo uložené na troch rôznych uzloch v sieti, čo zaisťuje ľahkú replikáciu v prípade, že hostiteľský uzol klesne.

Aby sa zabezpečila vysoká rýchlosť doručovania, obsah sa automaticky doručí z rovesníka najbližšie k vyhľadávaciemu bodu. Partneri, ktorí často dostávajú žiadosti o obsah, uchovávajú údaje vo svojej vyrovnávacej pamäti, čím znižujú celkovú spotrebu šírky pásma v sieti a zvyšujú rýchlosť doručovania.

Shift je unifikovaná technologická sada, ktorá sa používa na hosťovanie obsahu decentralizovaným spôsobom.

Systém tiež zaisťuje ľahký prístup k obsahu. Používatelia sa môžu pripojiť priamo na decentralizovaný web spoločnosti Shift alebo použiť štandardné prehliadače a brány DNS. Vydavatelia majú možnosť použiť oficiálny portál Shift alebo nastaviť jednotlivé brány pomocou IP adries sieťových kolegov.

Ralf povedal, že je hrdý na to, čo spoločnosť doteraz vybudovala. Pohybujúc sa vpred, Shift pracuje na možnostiach pre používateľov, aby získali tokeny na poskytovanie ľahko použiteľných verejných vstupných bodov. Spoločnosť sa tiež snaží uľahčiť poskytovateľom pripojenie ich osobných serverov k ekosystému Shift.

“Naším cieľom je uľahčiť používateľom pripojenie sa k našej rastúcej sieti a prispieť k lepšiemu internetu pre všetkých,” uviedol..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map