Zakladateľ Peter Holden na cloudovej platforme Hostwinds: Intuitívne riešenie centrálnej správy, ktoré poskytuje väčšiu kontrolu nad hardvérovými aktívami

TL; DR: Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako spravovať prostriedky servera, môže byť cloudová platforma Hostwinds iba lístok. Ľahko navigovateľné centralizované riešenie správy, ktoré bolo spustené v decembri 2017, umožňuje používateľom rozdeľovať viac inštancií servera, vytvárať úplné zálohy a ukladať údaje do flash. Či už ste technologický nováčik alebo skúsený vývojár webových stránok, platforma poskytuje používateľom mimoriadnu kontrolu.


Keď sa snažíte určiť užitočnosť produktu, stačí sa opýtať iba jednej spoločnosti, ktorá ho vyrába: „Pijete svoje vlastné šampanské?“ Otázka, ktorá sa často používa na zistenie, či spoločnosť má dostatočnú dôveru vo svoj tovar, aby ich mohla interne používať, môže veľa odhaliť, čo sa týka kvality výrobkov..

V prípade cloudovej platformy spoločnosti Hostwinds nám zakladateľ Peter Holden povedal, že odpoveď je výrazné „áno“.

„Platforma, ktorú sme vytvorili na distribúciu výpočtových zdrojov v dátových centrách, sa v rámci našej spoločnosti používa plošne,“ uviedol Peter. „Skutočnosť, že využívame našu vlastnú cloudovú platformu pre prípady interného použitia, hovorí k tomu, ako sa nám to páči.“

Headshot Peter Holden a logo Hostwinds

Zakladateľ Peter Holden nám povedal, že cloudová platforma spoločnosti Hostwinds bola postavená so zreteľom na zákazníkov s cieľom zabezpečiť výnimočný servisný zážitok.

Táto platforma, intuitívne riešenie centralizovanej správy pre všetky zdroje v portfóliu Hostwinds, umožňuje používateľom ľahko ovládať siete. Stačí si kúpiť inštanciu servera, vybrať si z množstva možností operačného systému a cloudových aplikácií a ste hotoví.

“Je to pravda, úplná skúsenosť v tom, že ak pôjdete a kupujete hosting WordPress, získate skutočný web WordPress nastavený, nainštalovaný a pripravený na cloudový server,” uviedol Peter. „Všetko je nastavené na 100% okamžite od vybratia servera.“

Táto platforma navyše umožňuje rýchle a ľahké vytváranie viacerých inštancií servera, vytváranie okamžitých záloh serverov a cenovo dostupné ukladanie údajov – to všetko bez potreby pokročilých technických znalostí..

Roztočte nespočetné množstvo inštancií servera v minútach zo základnej šablóny

Hľadáte bezbolestný spôsob, ako nastaviť 100 stránok WordPress? Vďaka cloudovej platforme Hostwinds môžete inštancie cloudu rozvinúť iba niekoľkými kliknutiami a prispôsobiť ich takmer na akýkoľvek účel. Všetko, čo musíte urobiť, je spustiť cloudový server pomocou šablóny WordPress, prihlásiť sa do WordPress a nainštalovať doplnky podľa potreby – nakonfigurovať dokonalé základné prostredie pre hromadné nasadenie. Po výbere počtu serverov, ktoré chcete, kliknite na tlačidlo Ísť.

„Ak spúšťate 500 serverov, ich spustenie môže trvať 10 až 15 minút, ale potom budete mať 500 serverov WordPress nakonfigurovaných rovnako ako ten, ktorý ste pôvodne nakonfigurovali ako základnú šablónu – všetko je pripravené na 100% s plne kvalifikovanými názvami hostiteľov, “povedal Peter. “Je to všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať.”

Propagačná grafika cloudovej platformy spoločnosti Hostwinds

Hostwinds ponúka pohodlné možnosti platby a fakturácie, ktoré sa môžu kedykoľvek zmeniť, aby vyhovovali širokému spektru potrieb.

Všetky ponuky cloudu prichádzajú s možnosťou fakturácie za hodinu, ktorá je ideálna pre tých, ktorí si nie sú istí, ako dlho budú potrebovať inštanciu servera alebo chcú vykonať rýchly test. Fakturácia sa zastaví po tom, čo používateľ ukončí inštanciu a zabezpečí, aby sa poplatky vzťahovali na skutočné použitie.

“Môžete roztočiť tisíc serverov, urobiť rýchly test s nimi a potom ich o hodinu neskôr zničiť – a to vás bude stáť len pár dolárov,” uviedol Peter..

Zabezpečte okamžité zálohovanie servera pomocou služby Global Image Storage Service

Cloudová platforma Hostwinds tiež obsahuje metódy ukladania informácií v prípade núdze. Z ponuky cloudového servera jednoducho vyberte snímku servera.

„Skopíruje všetky údaje z vášho servera a všetky zmeny, ktoré ste vykonali, do našej služby globálneho ukladania obrázkov, čím poskytuje úplnú zálohu vášho servera,“ uviedol Peter. „Keby ste mali ísť a odstrániť svoj server, môžete ho znova vytvoriť zo snímky.“

Grafické znázornenie dôležitosti záloh webových stránok

Vďaka platforme Cloud Hostwinds môžu používatelia vytvárať úplné zálohy servera – známe ako snímky – jediným kliknutím myši.

Tento proces môže trvať iba pár sekúnd, v závislosti od veľkosti servera. „Ak ide o server s kapacitou 500 GB, jeho spustenie bude trvať trochu dlhšie, pretože by som musel preniesť údaje zo snímky, ale stále by ste mali okamžitú zálohu,“ povedal Peter.

Ešte lepšie je, že server môže zostať online a nie je potrebná žiadna konfigurácia. “Stačí kliknúť na tlačidlo a urobí snímku celého servera,” uviedol Peter.

Prispôsobiteľná služba hromadného ukladania údajov za pouhých 30 dolárov mesačne

Platforma Hostwinds Cloud Platform poskytuje okrem záloh aj možnosti ukladania údajov prostredníctvom služby Volume Storage Service, ktorá umožňuje používateľom ukladať údaje pri rozdelení diskov podľa potreby..

Povedzme napríklad, že ste vášnivým filmovým nadšencom, ktorý chce na svojom serveri uložiť 5 TB údajov. Problém je, že váš server má iba 100 GB pevný disk a úložisko inštancie podporované SSD môže stáť dosť cent.

“Naša služba Volume Storage Service vám umožňuje pripojiť úložisko RAW – v podstate by sa pre koncového používateľa javilo ako nový externý pevný disk na vašom serveri,” uviedol Peter. “Môžete to urobiť za pár sekúnd.”

Grafické znázornenie serverov a blokov predstavujúcich digitálne úložisko

Služba Hostwinds Volume Storage Service poskytuje neobmedzený úložný priestor pre vašu sieť prostredníctvom blokových úložných zariadení.

Peter nám povedal, že vytvorenie zväzku trvá približne päť sekúnd a jeho pripojenie k vašej inštancii trvá 30 sekúnd. Potom ste pripravení načítať svoje úložisko údajmi. Ak sa rozhodnete zničiť inštanciu svojho servera v riadku, ale napriek tomu chcete zachovať svoju pôsobivú zbierku filmov, nebojte sa.

„Zväzok môžete jednoducho odpojiť od inštancie, zničiť inštanciu a zväzok bude stále existovať,“ povedal Peter. „Potom, ak v budúcnosti spustíte novú inštanciu a pripojíte k nemu zväzok, všetky vaše údaje budú k dispozícii, pripravené na použitie.“

Najlepšie zo všetkého je, že v tomto procese nebudete musieť vyčerpať svoju peňaženku. “Naša cena je 30 dolárov mesačne za terabajt, a účtujeme to na hodinovom základe,” povedal Peter. „Ak ste mali jednotku 1TB celý mesiac, účtujem vám 30 dolárov – a to je lacnejšie ako kdekoľvek inde, pokiaľ ide o ceny úložného priestoru.“

Správa a riadenie sietí bez pokročilých technických znalostí

Od prvého uvedenia platformy na trh v decembri 2017 bolo cieľom spoločnosti zjednodušiť prijatie.

“V dnešnej dobe je veľa, čo môžete urobiť z technického hľadiska,” uviedol Peter. „Existujú spôsoby, ako nasadiť veci, ktoré máme v našom vývojovom potrubí pre našu cloudovú platformu, ktoré budú úžasné, ale mnoho z týchto funkcií a funkcií je vysoko technických, takže by ste mali mať dlhoročné skúsenosti a v zásade technik DevOps na ich použitie. “

Cieľom, povedal Peter, je poskytnúť tieto funkcie vo formáte vhodnom pre niekoho, kto má skúsenosti s Linuxom.

“Celkovým poslaním cloudovej platformy, cloudového dashboardu a všetkého, čo robíme, je poskytnúť intuitívny zážitok, ktorý sa dá vysvetliť bez asociovanej dokumentácie pre 90% používateľov,” uviedol..

Cieľom je vybudovať platformu tak, aby to malo logický význam. „V prípade, že používateľ nevie, čo je niečo, inteligentne umiestnime tipy a doplňujúce informácie do platformy, aby sme im poskytli pokyny a pokyny,“ uviedol..

Z tohto dôvodu Peter – ktorý samozrejme nepotrebuje tutoriál sám – predbehol lakmusový test „vypite svoje vlastné šampanské“. Nielen, že platforma je dostatočne robustná pre svoju vnútornú spotrebu, ale ide aj nad rámec toho, aby uspokojila aj tých začínajúcich používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map