Sprístupnenie riadenia vzťahov: Dex je nový CRM, ktorý pomáha profesionálom a študenti dozerajú na dôležité pripojenia

TL; DR: Vo veku online komunikácie nadväzujeme kontakty s viacerými ľuďmi ako kedykoľvek predtým, takže je ťažké udržať krok so známymi, kolegami, zákazníkmi a sledovateľmi. Dex, cenovo dostupné a priame riešenie pre riadenie vzťahov, robí kultiváciu osobných a profesionálnych sietí hračkou. Táto platforma eliminuje zdĺhavé úlohy zadávania údajov, obsahuje robustnú integráciu pracovných postupov a zúženie informácií do jedného zdroja pravdy. Vďaka plánom na vydanie mobilnej aplikácie a aktualizovanému rozšíreniu Chrome je Dex pripravený pomôcť používateľom budovať silnejšie vzťahy na cestách.


V minulosti som pracoval ako vedúci redaktor viacerých malých, odvetvovo špecifických časopisov. Každý projekt zahŕňal niekoľko klientov, štýly, pracovné postupy a požiadavky na prepravu.

Zostať v pokoji pri takom chaose bolo ťažké, bez ohľadu na to, koľko meditačných techník som použil, a tak som sa obrátil na jedno z najpopulárnejších riešení pre riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) na trhu..

Logo Dex

Dex uľahčuje riadenie vzťahov – a dokonca aj príjemné.

Rýchlo som si uvedomil, že to nie je správne. Iste, bol nabitý nástrojmi a funkciami, ale väčšinu z nich som nepotreboval a navigáciu po platforme som zistil ešte ťažkopádnejšie ako manuálna trasa.

Po tom, čo som sa dozvedel o Dex, jednoduchom a dostupnom riešení pre správu vzťahov, vidím, kde som sa pokazil. Na rozdiel od riešení vytvorených pre veľké podniky je Dex osobný CRM navrhnutý tak, aby vám pomohol čo najlepšie využiť vašu sieť.

“Dex sa zameriava predovšetkým na prístupnosť,” povedal nám zakladateľ Kevin Sun. „Ďalšie riešenia, ako napríklad HubSpot a Salesforce, sledujú príležitosti, spoločnosti a potrubia – pre priemerného používateľa predstavujú príliš veľkú komplexnosť.“

Platforma bola navrhnutá tak, aby vyhovovala potrebám zakladateľov, investorov a študentov, ktorí chcú byť efektívnejšie pri udržiavaní spojení – a podľa toho sa jej cena ponúka a ponúka cenovo dostupný spôsob kultivácie sietí..

Prostredníctvom jednoduchého rozšírenia prehliadača Chrome pomáha Dex zjednodušiť zadávanie údajov, eliminovať únavné úlohy prostredníctvom integrácie pracovných postupov a spravovať zložité kalendáre. Platforma je stále v ranom štádiu, ale Kevin nám povedal, že tím Dex sa usilovne snaží stavať na už silnom základe s novým vývojom, ako je napríklad mobilná aplikácia..

Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob pestovania profesionálnych sietí

Podobne ako v prípade mnohých skvelých nápadov pri spustení, koncept pre Dex (pomenovaný podľa klasického Rolodexu) vyrastal z osobnej potreby.

“Nebol som skvelý v udržiavaní kontaktu s osobnými alebo profesionálnymi kontaktmi, najmä v priebehu zakladania viacerých spoločností,” uviedol Kevin. „Vyskúšal som existujúce nástroje na trhu (Tabuľky Google, Airtable a Notion), ktoré boli flexibilné a výkonné, ale bolo ťažké sa k nim vrátiť. Aj po stretnutí s novými ľuďmi som sa snažil nájsť čas a motiváciu na vybudovanie pravidelného návyku používania. “

Kevin si čoskoro všimol, že iní odborníci mali podobné problémy, ako držať krok so zadávaním tabuľkových dát. Koniec koncov, je to únavná úloha, nie vôbec typ, na ktorý sa tešíte. S ohľadom na túto skúsenosť sa rozhodol vytvoriť niečo, čo je prístupnejšie vďaka integrácii e-mailov, LinkedIn a kalendára. Do augusta 2019 bol pripravený spustiť Dex.

„Odvtedy sme v režime tvorby produktov zamierili nadol a ubezpečili sme sa, že funkcie, ktoré vytvárame, rezonujú s našimi prvotnými používateľmi,“ uviedol. „Ľudia, ktorí sa zaregistrujú v službe Dex, sú zvyčajne tí, ktorí sa snažia spravovať svoje osobné siete, ale prechádzajú na profesionálne účely – vašich právnikov, realitných kancelárií, majiteľov malých podnikov.“

Tri plány poskytujú používateľom celý rad možností, ktoré umožňujú škálovateľnosť.

Na rozdiel od väčších podnikových CRM je Dex navrhnutý pre jednotlivcov, ktorí sa nepredávajú v kapacite B2B. Začíname je rovnako jednoduché ako prihlásenie sa na jednoduchý plán zadarmo – s až 1 000 kontaktmi, 50 poznámkami a 50 upomienkami – aby ste získali dojem na produkt. Tento balík obsahuje webové rozšírenie a rozšírenie Chrome, mobilnú aplikáciu (momentálne vo verzii beta) a obmedzené integrácie kalendára.

Aby sa veci dostali na ďalšiu úroveň, používatelia sa môžu prihlásiť na mesačný prémiový plán, ktorý je k dispozícii za menej ako zaplatíte za dodávku pizze. Okrem výhod dostupných vo bezplatnej verzii obsahuje Premium neobmedzené kontakty, poznámky a pripomenutia, plus všetky integrácie kalendára a prioritnú podporu..

Na najvyššej úrovni poskytuje profesionálny plán všetky funkcie mesačného prémiového plánu plus množstvo e-mailových účtov, viac kalendárov, podporu Outlook a Exchange a nástroje na spoluprácu..

Eliminujte zdĺhavé úlohy jednoduchou integráciou pracovných postupov

Pokiaľ ide o NI, investície do softvéru sa stávajú bezcennými vzhľadom na nízku mieru prijatia – ktoré sú príliš bežné. Napríklad v prieskume uskutočnenom spoločnosťou CSO Insights v roku 2018 uviedlo menej ako 40 percent z 1 275 spoločností, ktoré sa zúčastnili, mieru adopcie koncového používateľa nad 90%..

Z osobnej skúsenosti viem, že ak je príliš zložité začať pracovať s novým softvérom, pravdepodobne ho opustím. Dex však uľahčuje vizualizáciu, porozumenie a správu vzťahov bez ťažkopádneho procesu nastavovania. Tento nástroj umožňuje používateľom pridávať kontakty pomocou jediného kliknutia pri úplnom zadávaní údajov zo správy vzťahov.

Cieľom tohto nástroja je poskytnúť univerzálny zdroj pravdy pre správu vašich sietí, osobných aj profesionálnych.

„Vďaka rozšíreniu prehliadača Chrome vám Dex pomáha nielen importovať z LinkedIn a Facebooku, čo sú vo všeobecnosti dosť náročné úlohy, ale integruje sa aj do vašich existujúcich pracovných postupov pre stolné počítače,“ povedal nám Kevin. „Zobrazí sa, keď ste na profile LinkedIn alebo Facebook, takže je veľmi ľahké pridávať informácie.“

Ako vie každý, kto niekedy intenzívne pracoval s tabuľkami, zadávanie údajov je znecitlivujúca práca.

“Existuje veľa tedium, ktoré prichádzajú so zadávaním mien, titulov a miest do tabuľky, a Dex tento proces značne uľahčuje,” uviedol Kevin. „To je zvyčajne to, ako veľa našich prvých používateľov našlo v produkte hodnotu.“

Zákazníci tiež milujú schopnosť spravovať a integrovať údaje zo svojich kalendárov, čo je také ľahké, ako poskytovanie povolenia softvéru na prístup k informáciám. Kevin povedal, že medzi minulými a budúcimi udalosťami sú kalendáre bohatým zdrojom informácií, a preto sú zdrojom väčšiny základných skúseností spoločnosti Dex..

Budovanie na silnej nadácii prostredníctvom požiadaviek používateľov

Kevin nám povedal, že Dex sa zúčastnil na šarži Y Combinator v roku 2019 a od tej doby sa rozrástol z operácie jedného človeka na trojčlenný tím zameraný na zostavenie celej sady produktov Dex. Tím so sídlom v San Franciscu sa zameriava predovšetkým na vytváranie a zdokonaľovanie produktov, ktoré sú pre používateľov dobré.

“Existuje veľa rôznych typov ľudí, ktorí sa zaregistrujú pre Dex, a je mojou úlohou zakladateľa pochopiť, prečo sa ľudia registrujú,” povedal Kevin. „Dokázal som sa toho veľa naučiť priamo od používateľov, ktorí posielali e-maily, a táto spätná väzba bola rozhodujúca pri vylepšovaní produktu.“

Spätná väzba bola doteraz do značnej miery pozitívna, ale Kevin zvažuje pridanie ďalších funkcií pripomenutia, ako napríklad schopnosť automaticky poslať používateľovi e-mail s predchádzajúcimi poznámkami priamo pred schôdzou.

Ako spoločnosť je spoločnosť Dex stále v prípravnej fáze. Pokiaľ však ide o expanziu, spoločnosť Kevin uviedla, že spoločnosť nakoniec dúfa, že osloví ešte väčšie publikum ľudí, ktorí každodenne riadia vzťahy..

„Spoločnou niťou medzi zákazníkmi je to, že im záleží na lepších vzťahoch, aby mohli byť efektívnejšie v profesionálnom kontexte,“ uviedol. “Dex power-users pochopiť, aké dôležité je zostať na vrchole svojich vzťahov a zostať v kontakte.”

Plány do budúcnosti: šikovná mobilná aplikácia a nové rozšírenie prehliadača Chrome

Jednou z funkcií, ktorú zákazníci doteraz požadovali, je doplnková mobilná aplikácia, ktorú má tím Dex čoskoro vydať.

“Bude to veľmi transformačné, pretože umožní používateľom zapisovať si rýchle poznámky na cestách alebo dostávať oznámenia push pred ich nasledujúcim stretnutím,” uviedol Kevin. “Konečnou víziou, ktorú máme pre Dex, je poskytnúť systém záznamu pre všetky vaše vzťahy, takže máte jeden autoritatívny zdroj pravdy.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map