Mapbox: Nástroje na vytváranie aplikácií založených na polohe, ktoré zvyšujú angažovanosť zákazníkov a optimalizujú obchodné operácie

TL; DR: Keďže sa spotrebiteľské a obchodné údaje akumulujú stále sa zvyšujúcim tempom, informácie o tom, kde sa transakcia uskutočnila, sú rovnako dôležité ako informácie o tom, kedy došlo. Mapbox pomáha spojiť tieto dve zložky dohromady. Viac ako 1,1 milióna mobilných a webových vývojárov počíta s aplikáciou Mapbox na poskytovanie údajov o polohe a nástrojov na pridávanie máp, vyhľadávacích a navigačných funkcií do svojich aplikácií. Spoločnosť čerpá z dátového potrubia s viac ako 350 miliónmi používateľov mesačne, aby posilnila svoju lokalizačnú platformu, ktorá sa sama učila, a zároveň umožňuje podnikom a organizáciám integrovať lokalizačné a prevádzkové údaje s cieľom zvýšiť prehľad a zvýšiť efektivitu. A ako sa objavujú nové trhy služieb určovania polohy, Mapbox je tu na podporu prechodu k autonómnej navigácii a vývoj technológie rozšírenej reality na zlepšenie skúseností.


Keď Mapbox začal pracovať na platforme multimediálnych správ Snapchat na stavbe Snap Map, riaditeľ Mapbox Business Intelligence a vizualizácia dát Matt Irwin predpokladal, že projekt bude prínosom najmä pre tínedžerov obchodujúcich s obrázkami a správami.

“Ale potom sa stalo hurikán Harvey a zistil som, že namiesto CNN sledujem Snap Map,” povedal Matt..

Snap Map umožňuje používateľom zdieľať svoju polohu na mape s podporou Mapboxu. Keď hurikán Harvey zasiahol južný Texas v auguste 2017, Snap Map bol online približne dva mesiace. Katastrofa odhalila Snap Map oveľa viac ako len nástroj na správu obrázkov a správ od Snapchat. Je to preto, že okrem toho, že slúžil ako zážitok zo spojenia tínedžerov, samotná služba Snap Map sa zmenila na prostriedok globálnej komunikácie..

Fotka riaditeľa Business Intelligence a vizualizácie dát spoločnosti Mapbox Matt Irwin

Riaditeľ Business Intelligence a vizualizácie dát od spoločnosti Mapbox Matt Irwin s nami hovoril o integračných možnostiach spoločnosti.

Vývojári spoločnosti Snapchat použili produkt Mapbox Studio na navrhnutie mapy Snap Map, ktorá ju doplnila o informácie o teréne, ceste, štítkoch a bodoch záujmu zo služby Mapbox Outdoors a satelitné snímky vo vysokom rozlíšení zo služby Mapbox Satellite. Nástroje na optimalizáciu aplikácie Snap Map pre mobilné použitie zabezpečili, že táto funkcia bude nenápadná na malých obrazovkách, zatiaľ čo funkcia geokódovania spája GPS súradnice používateľov s ulicami.

Môj príbeh, Snapchatova najpoužívanejšia funkcia, umožňuje používateľom zostaviť príbehy – zbierky prchavých „úlovkov“ – zdieľať ich s priateľmi. Náš príbeh rozširuje túto myšlienku, zhromažďuje a kategorizuje príbehy a zobrazuje výsledky globálne na mape snímok. Keď sa Harvey rozvinul v oblasti metra Houston, Snap Map ponúkol katastrofe okno s viacerými oknami.

“Z Houstonu prichádzali stovky pracovných miest,” povedal Matt. “Mali ste videá ľudí vo svojich domoch s vodou prichádzajúcou prednými dverami, videá ľudí, ktorí sa brodili ulicami, ľudia boli zachránení a schovávali sa v útulkoch.” Bol to nový, surový druh vykazovania bez filtra. CNN ju skutočne používala vo vzduchu. “

Zdroje mapy a slúžia na globálne mapové údaje a poskytujú nástroje na pridávanie máp, vyhľadávacích a navigačných funkcií do viac ako 1,1 milióna mobilných a webových aplikácií. Všetky aplikácie s podporou Mapboxu dosahujú viac ako 350 miliónov používateľov mesačne a počítajú.

“To, čo som považoval za novinku, sa zrazu stalo veľmi vážnou predstavou – a dokonalým príkladom toho, čo Mapbox dokáže,” uviedol Matt. Snap Map teraz ovláda viac ako 100 miliónov používateľov mesačne a má svoj vlastný web.

Vizualizácia údajov o polohe a spravodajských informáciách pomáha zlepšovať informácie

Mapbox prevádzkuje redundantné dátové centrá na celom svete a používa proprietárnu technológiu vykresľovania na doručovanie svojich lokalizačných údajov a vizualizačných nástrojov svojim zákazníkom. Výsledkom je, že platforma funguje dobre aj v situáciách s malou šírkou pásma. Zákazníci vytvárajú interakcie medzi Mapboxom a vlastnými obchodnými údajmi.

„Keď hovoríte, že príbeh údajov je správny, niekto sa rozhodne alebo dospeje k záveru, ktorý má dopad na produkt alebo príjem v reálnom svete,“ uviedol Matt. „Preto 10 z top 20 a 50 zo 100 najlepších hráčov v oblasti business intelligence teraz používa našu platformu – a priestor sme začali obsluhovať až pred 18 mesiacmi.“

Platforma vizualizácie dát Tableau sa intenzívne integruje s Mapboxom, aby svojim zákazníkom poskytla úplnú kontrolu nad vzhľadom a pocitom svojich máp. Jeden zákazník spoločnosti Tableau – reťazec potravín, ktorý chcel svojim zákazníkom ponúkať doručovacie služby – použil nástroje Mapbox na odvodenie oblastí služieb na základe času jazdy, aby analyzoval potenciálny objem zákazníkov v každom zo svojich obchodov. Ďalšia postavila vizualizáciu na analýzu predaja podľa produktov a PSČ.

Franšíza pre telocvičňu Anytime Fitness využíva Mapbox v rámci platformy Geoblink, realitnej a maloobchodnej analýzy, na určenie optimálneho umiestnenia zariadení, analýzu konkurenčných miest a pochopenie metrík, ako je priemerná pešia premávka, demografické profily a celkové výdavky na cieľovú demografickú skupinu..

Podniky a organizácie tiež pristupujú k Mapboxu priamo. V dôsledku hurikánu Harvey použili katolícke charity, tretia najväčšia mimovládna organizácia na riešenie katastrof (USA), Mapbox na zameranie svojej reakcie a prekrývali mapy povodňových zón povodia Houstonu s vlastnou sociálno-ekonomickou a demografickou oblasťou. dát. „Katolícke charity dokázali zacieľovať na zóny s prevahou domácností so staršími členmi rodiny, dojčatami a ľuďmi s nižším sociálno-ekonomickým postavením,“ uviedol Matt. “A to znamenalo efektívnejšie poskytovanie pomoci.”

A katolícke charity aplikujú to, čo sa naučili od Harveyho, aby sa lepšie pripravili na katastrofy, ktoré prídu. “Teraz hľadajú celonárodné oblasti, ktoré budú v najbližšej búrke zraniteľné,” uviedol Matt. “A robia to isté pre zóny zemetrasenia, tornáda a dokonca aj pre krupobitie v strede krajiny.”

Platforma AR pre navigačné skúsenosti ďalšej úrovne

Základom tejto funkcie je platforma lokalizačných služieb, ktorá sa učí na základe požiadaviek jej viac ako 350 miliónov používateľov mesačne.

“Čo nás odlišuje, je spôsob, akým využívame naše používateľské dátové kanály na zlepšenie nášho základného produktu,” uviedol Matt. „Nevieme konkrétne, kto sú naši používatelia. Všetko, čo vieme, je, kde sú a kam sa pohybujú. Takto vám môžeme povedať, že na Interstate 5 je dopravná zápcha alebo že sa vo vidieckej Číne postavila časť cesty, o ktorej svet už nevedel. ““

Keď sa automobilový svet pripravuje na prechod na autonómnu jazdu, Mapbox spolupracuje s Teslou na poháňaní navigačného a mapového motora budúcej generácie v najmodernejších elektrických automobiloch Tesly. Tieto vysoko presné mapy budú obsahovať trajektórie v jednotlivých jazdných pruhoch a zlepšia schopnosť Tesly plánovať trasy na základe nabíjacích staníc a úrovne nabitia batérie..

Táto technológia, ktorá je postavená na rozhraniach API pre smery Mapboxu, môže tiež meniť odporúčania trasy v reálnom čase na základe zmien v modeloch premávky. “Nevieme len to, ako preťaženie na cestách vyzerá, vieme, ako to ovplyvňuje trasu, ktorú vám odporúčame zvoliť,” uviedol Matt. „Okrem spoločnosti Tesla spolupracujeme s logistickými spoločnosťami a službami na požiadanie, ako sú DoorDash a Instacart – so spoločnosťami, ktoré potrebujú čo najrýchlejšie presunúť ľudí z bodu A do bodu B, alebo to urobiť s veľkým počtom vozidiel.“

Screenshot navigačnej integrácie Mapboxu

Ale to nie je koniec príbehu. Mapbox pracuje na aplikovaní hlbokého učenia a počítačového videnia na navigačný priestor a vytvára mapy, ktoré zahŕňajú perspektívu rozšírenej reality v štýle 3D (AR).

V najbližšom období, kým bude možné skutočne autonómne riadenie, sa môžu na obrazovke pred miestom, kde je potrebné odbočiť, objaviť smer vozidla. Používanie obrazovky telefónu ako portálu AR otvára ďalšie možnosti.

„V spoločnosti AR odstraňujeme navigáciu z webového prehľadávača, z auta a začíname prekračovať túto líniu medzi skutočným svetom a webovým svetom,“ povedal Matt. „Predstavte si, že držíte telefón a pozeráte sa na nehnuteľnosť, o ktorej uvažujete o kúpe a videní ukazovateľa na najbližšiu kaviareň alebo najbližšiu školu. To sú druhy zážitkov, ktoré rozmazávajú riadky, ktoré naša samoučiaca AR technológia pomáha. “

Mapbox: Stavebné bloky pre služby kritického určovania polohy

Mapbox ponúka vysoko prispôsobiteľné prostredie, ktoré umožňuje prakticky neobmedzené množstvo štýlov a prípadov použitia. Hurikán Harvey demonštroval univerzálnosť integrácie Mapboxu pomocou Snapchatovej Snap Map a pomáhaním katolíckym charitatívnym organizáciám identifikovať tých, ktorí najviac potrebujú pomoc.

„Myslíme na seba rovnako, ako si inžinieri platformy myslia o Amazon Web Services,“ povedal Matt. „Vývojári k nám prichádzajú pre nástroje, ktoré fungujú ako stavebné kamene, ktoré sú výkonné a flexibilné a ktoré dokážu spojiť spôsobom, ktorý im umožní robiť to, čo chcú v ich aplikáciách.“

Napríklad aplikácia Fitness Strava získava údaje o polohe z Mapboxu a vracia ich prostredníctvom anonymizovaného potrubia. Výrobca robotov DJI používa Mapbox na napájanie svojho softvéru na plánovanie a pilotovanie misií dronov. Scoots, spoločnosť so sídlom v San Franciscu založená na platbách za hodinu, používa Mapbox, aby pomohla svojim skútrom vyhnúť sa ťažko stúpateľným kopcom. A American Airlines používa Mapbox na sledovanie batožiny.

Screenshot výsledkov volieb vo Virgínii na rok 2017

Pri voľbách v roku 2017 vo Virgínii The New York Times použil Mapbox na pomoc čitateľom pri vizualizácii výsledkov.

The New York Times použil Mapbox na mapovanie niektorých volebných výsledkov za rok 2017 vo Virgínii. “Naše stylingové nástroje použili nielen na to, aby ukázali, kto zvíťazil a prehral, ​​ale koho obkľúčili,” povedal Matt. „Urobili to tým, že symbolizovali obrovské okraje s väčšími a väčšími kruhmi. Pomohlo sprostredkovať regionálne dôsledky výsledkov bez skreslenia vplyvu užších víťazstiev. Porovnaním týchto výsledkov s prezidentskými voľbami v roku 2016 potom preskúmali zmeny politického sentimentu v priebehu času. “

Mapbox je pripravený bez ohľadu na to, čo prinesie budúcnosť. „Zameriavame sa na efektívne poskytovanie údajov a služieb a na budovanie komplexného a flexibilného súboru nástrojov,“ uviedol Matt. „Pokiaľ ide o spojenie s dnešnými spotrebiteľmi, je toľko skúseností. Spoločnosti hľadajú dotyky ďalšej úrovne, ktoré môžu použiť na zvýšenie angažovanosti a dozvedieť sa, čo funguje. A ukázali sme – a naďalej ukazujeme -, že to dokážeme. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector