Generálny riaditeľ Bret Piatt na disku Jungle a prečo tisíce malých a stredných podnikov dôverujú službe zabezpečenia údajov v cloude chrániť svojich zákazníkov a spodné riadky

TL; DR: Príbehy útokov škodlivého softvéru na organizácie nasýtili titulky v posledných rokoch, čo dokazuje, že web môže byť nebezpečným miestom – najmä pre malé a stredné podniky bez veľkých tímov IT. A od roku 2006 pomáha Jungle Disk malým a stredným podnikom bojovať proti týmto hrozbám. Spoločnosť bola jedným z prvých, ktorá využívala úložné systémy Amazonu S3, čo jej umožnilo dodávať podnikovú cloudovú technológiu širšej zákazníckej základni. Nedávno sme sa posadili s generálnym riaditeľom Bretom Piattom, ktorý nám povedal, ako zálohy Jungle Disk pre pracovné stanice, servery, QuickBooks a e-mail pomáhajú malým a stredným podnikom odvrátiť hrozbu straty údajov, aby zostali spodné riadky a chránené informácie nedotknuté..


Každý typ fyzického úložného média nakoniec zlyhá, vrátane drahých špičkových SSD používaných v mnohých dátových centrách. Stále častejšie sa pojem dátová hniloba týka postupného – a nevyhnutného – zhoršovania údajov uložených na jednotke alebo na inom médiu. Niet divu, že znalosť postupov zálohovania sa teraz považuje za súčasť základnej počítačovej gramotnosti.

Dokonca aj plne funkčné a dobre udržiavané úložné zariadenia sa môžu poškodiť alebo napadnúť škodlivým softvérom, čo môže viesť k tomu, že uložené dáta sú zbytočné alebo nenahraditeľné. S rastúcou kontrolou nad dlhovekosťou fyzických úložných médií sa mnohé podniky obrátili na cloudové služby, ako je Jungle Disk, aby zabránili strate údajov a udržali prevádzku webových stránok bez ohľadu na to.

Spoločnosť Jungle Disk bola založená v roku 2006 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré využívali úložisko Amazonu S3.

„Vtedy spoločnosť Amazon spustila svoju skladovaciu službu s názvom S3 a bola navrhnutá pre vývojárov,“ povedal Bret Piatt, prezident a generálny riaditeľ Jungle Disk. „Jungle Disk bol vytvorený pomocou S3, aby uľahčil vývojárovi v netechnickom prostredí použitie cloudového úložiska.“

Záložná jednotka Jungle Disk sa v počítači používateľa javí ako bežné úložné médium, vďaka čomu je kompatibilná so zvyškom OS. Vyzerá to, že iba ďalší externý pevný disk sú v skutočnosti dôležité súbory používateľa uložené v výkonnom systéme cloudového úložiska.

V roku 2008 spoločnosť Jungle Disk získala spoločnosť Rackspace, prominentná spoločnosť v oblasti cloud computingu.

“Bolo to späť, keď bol Rackspace lídrom na trhu v riadenej hostiteľskej scéne,” uviedol Bret. “Jungle Disk bol prvý pokus spoločnosti Rackspace o poskytovanie softvéru.”

Táto akvizícia tiež umožnila spoločnosti Jungle Disk zamerať sa na poskytovanie služieb zameraných na malé a stredné podniky, zatiaľ čo Rackspace riešil potreby väčších podnikov. V roku 2010 spoločnosť Jungle Disk nakoniec presunula svoje ústredie do San Antonia v Texase, kde jej tím bezpečnostných expertov v súčasnosti obsluhuje viac ako 25 000 firiem na celom svete..

Pomoc malým a stredným podnikom s komplexnými stratégiami zabezpečenia webu

Tradičné metódy fyzického zálohovania sú už mnoho rokov štandardom, pretože úložné médiá sú lacné a dajú sa ľahko nájsť a použiť. Súčasne tento typ úložného média vždy podlieha strate údajov.

CD sa môžu rozbiť, USB sa môžu stratiť a pevné disky môžu zlyhať rôznymi spôsobmi. Okrem fyzického poškodenia môžu byť údaje poškodené aj poškodením súborov alebo škodlivým softvérom. Obzvlášť zákerná forma škodlivého softvéru má ransomware cieľové počítačové rukojemníkov, ktorí požadujú platbu výmenou za obnovenie údajov. Keďže sa ransomware stal súčasťou matice hrozieb, ovplyvnil mnoho agentúr a finančných inštitúcií, čo viedlo k výraznej strate údajov a prestojom..

“Vtedy, keď sme začali, veľa ľudí nevedelo, čo je Bitcoin, a oni dostávali vyskakovacie okná ransomware vo svojom počítači a žiadali ich,” uviedol Bret..

Nedávna popularita BYODu (prineste si vlastné zariadenie) a práce na diaľku predstavuje vyššie riziko ohrozenia údajov – niečo také jednoduché, ako nesprávne umiestnenie USB alebo pripojenie pracovného notebooku k verejnej sieti Wi-Fi, môže viesť k tomu, že údaje spoločnosti budú otvorené pre útoky zločincov z webu. Keďže je v hre toľko informácií, je nevyhnutné, aby podniky zostali o krok pred problémom a investovali do zálohovania v cloude..

Strata údajov a prestoje môžu byť pre malé a stredné podniky obzvlášť zničujúce, pretože len málokto má špeciálne tímy vybavené na riešenie takýchto problémov.

“Jungle Disk poskytuje úložisko a vykonáva plánované online zálohovanie a synchronizáciu dát – všetku ochranu dát založenú na súboroch, ktorú podniky potrebujú na správu neštruktúrovaných údajov,” uviedol Bret..

Prechod z tradičného na online zálohovanie

Keď sa podniky čoraz viac obávali straty údajov, čoskoro sa stala preferovanou metódou prevencie používanie služieb typu cloud. Zálohovanie v cloude sa môže pochváliť niekoľkými výhodami oproti tradičným prostriedkom vrátane automatizácie, väčšej bezpečnosti a pokoja v tom, že vaše dáta sú v bezpečí.

Datacentrá využívajú redundanciu na ochranu údajov v prípade zlyhania hardvéru. A zálohy vykonané pomocou disku Jungle Disk sú prístupné takmer z akéhokoľvek zariadenia, čo znamená, že klienti môžu skontrolovať a získať prístup k svojim údajom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú..

Strata údajov je emocionálne a finančne devastujúca, najmä pre malé a stredné podniky, ktoré pôsobia v úzkom rozpätí. Aj malé množstvo výpadkov spôsobených stratou údajov môže spôsobiť katastrofu pre malé podniky. A ubezpečenie o zálohovaní v cloude poskytuje pohodlie.

„Otázka, na ktorú sa ľudia často pýtam, je:„ Na stupnici od 1 do 10, aký by ste bol smutný, keby vám bol ukradnutý váš laptop? “Povedala Bret. “Teraz stále dostávam niektorých ľudí, ktorí sú deväť alebo desať, a dostanem ďalších ľudí, ktorí zodpovedia jedného alebo dvoch.”

Podľa hypotetického scenára Breta by užívateľ zálohovania v cloude stratil produktivitu a vlastníctvo, ale samotné údaje by stále boli bezpečne šifrované a neprístupné pre zločincov z webu, ktorí sa ho snažia dostať do rúk..

Spolupráca s SafeNet na ochrane 20 miliónov amerických organizácií

Jungle Disk nedávno získal SafetyNet, významný hráč v zálohovacích riešeniach QuickBooks.

„Ľudia zvykli prevádzkovať QuickBooks vo svojich kanceláriách a teraz sa ľudia pohybujú smerom k používaniu QuickBookov ako riešenia SaaS (Software-as-a-Service),“ povedal Bret. „Ich finančné záznamy sa už neukládajú na počítači v kancelárii a namiesto toho sa ukladajú na platforme SaaS spoločnosti Intuit.“

Aj keď ide o bezpečnejší prístup k používaniu QuickBookov, porušenia údajov sú vždy možné a zálohovanie sa stále odporúča, aby sa citlivé finančné informácie zachovali v bezpečí.

Zakúpením softvéru SafetyNet sa spoločnosť Jungle Disk snaží chrániť aktíva čo najväčšieho počtu malých a stredných podnikov.

“Poskytujeme služby podnikom na celom svete, ale naším primárnym trhom sú USA,” uviedol Bret. „V USA existuje viac ako 20 miliónov malých podnikov a živnostníkov a pre tieto podniky pracuje asi 60 miliónov ľudí – viac ako polovica pracovnej sily v USA.“

Pretože QuickBooks je tak populárny, veľké množstvo týchto firiem ťaží zo zálohovacích riešení QuickBooks, ako sú tie, ktoré ponúka Jungle Disk. Funkcia QuickSave organizácie SafeNet umožňuje používateľom vytvárať snímky svojich účtov QuickBooks v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto snímky sa potom zašifrujú a uložia do archívu na účely úschovy.

Vyvíjajú sa spolu s technologickými trendmi na ochranu obchodných aktív

Pretože toľko firiem prevádzkuje výlučne online, strata údajov by mohla spôsobiť katastrofu pre moderné malé a stredné podniky, ktorých hlavné toky výnosov závisia výlučne od bezpečnosti a prevádzky stránky..

„V budúcnosti sa domnievam, že uvidíme viac údajov a viac vlastníkov malých firiem sa skutočne začne spoliehať na svoje webové stránky kvôli príjmom,“ uviedol Bret. „Ak ste vlastníkom malej firmy, možno ste v minulosti používali obchod eBay, ale teraz sa malé a stredné podniky presúvajú k prispôsobenejšiemu riešeniu webhostingu.“

Výsledkom je, že tieto podniky sa viac ako kedykoľvek predtým spoliehajú na zálohovanie v cloude, aby chránili svoje stránky a dôležité obchodné aktíva.

Jungle Disk sa zrodila z potreby bezpečnejšie chrániť dôležité obchodné aktíva. Preto použitie cloudového softvéru Amazonu S3 a zálohovacieho softvéru SafetyNet QuickBooks znamená, že klientske údaje sú chránené niektorými z najlepších odborníkov v odbore. Pretože všetky fyzické médiá nakoniec stratia integritu údajov alebo prestanú pracovať úplne, cloud je najbezpečnejším miestom na ukladanie údajov. Hoci cloud je poháňaný fyzickými servermi, Jungle Disk používa redundantné konfigurácie na účtovanie akýchkoľvek zlyhaní hardvéru. Zároveň sú ľahko prístupné údaje z počítača, notebooku, tabletu alebo smartfónu a môžete ich kedykoľvek a kdekoľvek prezerať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector