Blacknight Solutions: Takmer dve desaťročia poskytovania komplexných služieb hostingu a domén pre malé a stredné podniky a organizácie na úrovni podniku na celom svete

TL; DR: Spoločnosť Blacknight Solutions, založená takmer pred 20 rokmi s jediným serverom, sa stala najväčším poskytovateľom služieb v oblasti hostingu a registrácie domén v Írsku. V súčasnosti sa môže pochváliť viac ako 75 000 zákazníkmi v 130 krajinách po celom svete. Spoločnosť Blacknight sa odlišuje tým, že prevádzkuje svoju vlastnú výkonnú sieť typu end-to-end, ktorá spoločnosti umožňuje ponúkať množstvo služieb vrátane zdieľaného, ​​e-mailu, VPS a vyhradeného serverového hostingu pre podniky akejkoľvek veľkosti – od malých startupov po nadnárodné podniky. Využívaním konzultačného prístupu k starostlivosti o zákazníka zaisťuje spoločnosť Blacknight svojim partnerom odchod s hostiteľskými službami, ktoré zodpovedajú ich konkrétnym potrebám a obchodným cieľom. A s odhodlaním vyvíjať technológie popri trendoch v priemysle je spoločnosť Blacknight pripravená naďalej pomáhať začínajúcim podnikateľom a etablovaným podnikom vysielať svoje značky do budúcnosti..


Na riziko randenia sa si dobre pamätám na koniec 90. rokov. Los Del Rio’s Macarena a popové skladby Spice Girls dominovali na Billboard Top 40 a ľudia sa práve začínali pripájať k vznikajúcemu World Wide Web prostredníctvom telefonického pripojenia na veľkých stolných počítačoch. Bolo to zvláštne obdobie, ale technológie, ktoré vyšli z tohto obdobia, by zmenili spôsob, akým svet interaguje a podniká..

Michele Neylon, ktorý sedel na okraji rastúcich webových technológií a lepšieho širokopásmového pripojenia, ktoré prišlo na prelome storočia, sa ocitol v Írsku, kde navrhoval webové stránky pre malé podniky. V tom čase sa v krajine kvôli veľkým nákladom na infraštruktúru robilo len veľmi málo hostingu a Michele bola nútená prenajať si priestor s hostiteľom umiestneným v Severnej Amerike..

“Začal som mať problémy so svojou hostingovou službou,” uviedla Michele. “Musel som si vybrať medzi prepustením svojich klientov alebo nájdením nejakého iného druhu hostingového riešenia.”

Keďže Michele nechcel sklamať svojich ťažko zarobených zákazníkov, rozhodol sa kúpiť si svoj prvý dedikovaný server a trochu náhodou založil hostingovú spoločnosť Blacknight Solutions..

Headshot Michele Neylona a logo Blacknight

Zakladateľka Michele Neylonová nám povedala, ako spoločnosť Blacknight pomáha podnikom budovať webové prezentácie už takmer 20 rokov.

“Rád by som vám rozbehol príbeh nejakej komplikovanej misie založenia spoločnosti, ale realita je taká, že to bolo viac náhodné, ako sa plánovalo,” uviedla Michele. “A teraz máme priestor vo viacerých dátových centrách po celom Írsku.”

Dnes je Blacknight najväčším írskym webovým hostiteľom a registrátorom domén, ktorý navštevuje viac ako 75 000 zákazníkov v 130 krajinách po celom svete. Spoločnosť sa odlišuje od konkurencie prostredníctvom výkonnej siete typu end-to-end, ponuky viacerých produktov a schopnosti konať flexibilne pri prispôsobovaní sa zmenám v priemysle. Toto, v spojení s konzultačným prístupom, ktorý poskytuje zákazníkom riešenia, ktoré potrebujú, aby mali priamy a pozitívny vplyv na prevádzku a výnosy, je dôvodom, prečo sa toľko firiem – od malých online obchodov typu mama a pop po veľké globálne podniky – obrátilo na spoločnosť Blacknight, aby podporila svoje weby.

Zostaňte konkurencieschopní vývojom spolu so zmenami technológií

Od svojho vzniku spolupracuje spoločnosť Blacknight s cieľom prispôsobiť svoje riešenia časom. Michele nám povedal, aká odlišná bola krajina, keď založil spoločnosť.

„V 90. rokoch nebol prenosný počítač skutočne prenosný. Ak by ste okolo dnes nosili niečo podobné, rozptýlili by ste svoje rameno, “žartoval. „Pripojenia boli pomalé a väčšina webových stránok obsahovala iba statický obsah.“

Dopyt spotrebiteľov a technologický vývoj rástli spolu v tandeme a hostitelia ho museli nasledovať. Podľa Michele, keď sa veci začali zrýchľovať a svet sa stal mobilnejším, pre Blacknight sa stalo nevyhnutné, aby sa prispôsobil.

“Na strane hostenia sme všetci museli zmeniť to, čo robíme, aby sme to uspokojili,” uviedol. „Hardvér, ktorý sme vložili, pokiaľ ide o počet CPU, ako rýchlo sú, koľko fyzickej pamäte RAM ukladáte na servery, požiadavky na miesto na disku – všetko sa vyvinulo.“

A vďaka tomuto odhodlaniu zostať na špičke je spoločnosť Blacknight schopná udržať krok s priemyslom.

Diferenciátory: Výkonná sieť, viac produktov a obratnosť

Hoci je to podľa Michele skromná spoločnosť s iba 50 zamestnancami, podľa nej je Blacknight tak silný, keď sa postaví proti svojim väčším bratrancom v hostiteľskom priestore. Michele povedala, že Blacknight nemusí mať hlboké vrecká spoločností, ako sú GoDaddy alebo Rackspace, ale spoločnosť je stále schopná konkurovať kvôli svojej obratnosti.

“Možno nebudeme mať k dispozícii milióny dolárov na marketing alebo na nákup nového lesklého hardvéru,” uviedol. „Ale nemusíme sa zaoberať ani zložitým byrokratickým rozhodovacím procesom. Ak sa rozhodneme niečo urobiť, urobíme to. “

Ďalším veľmi dôležitým faktorom úspechu spoločnosti Blacknight a toho, prečo je schopná slúžiť svojim zákazníkom tak dobre, je výkonná sieť, ktorú spoločnosť udržiava. Zatiaľ čo spoločnosť Blacknight zadáva externé dátové centrá nejaké napájanie a chladenie, spoločnosť prevádzkuje svoju sieť interne.

“Prevádzkujeme našu sieť od konca do konca,” uviedla Michele. „Vlastníme všetky servery, stojany a prepínače, zatiaľ čo iné spoločnosti sa spoliehajú na poskytovanie sietí tretími stranami.“

Tento typ centralizovanej kontroly umožňuje spoločnosti Blacknight ponúkať celú škálu služieb, ktoré sa podľa potreby zákazníka líšia. Spoločnosť poskytuje okrem iného aj zdieľanú užívateľskú základňu, e-mail, VPS, dedikovaný server a kolokáciu.

“Niektorí klienti si nás vybrali, pretože sme schopní uspokojiť širokú škálu toho, čo hľadajú,” uviedla Michele. „Doména je doména a nezáleží na tom, kde ju získate. Diferenciátor sa bude pohybovať okolo ostatných služieb, ktoré ponúkame. “

Výsledkom je, že spoločnosť Blacknight slúži ako určitý komplexný kontakt pre podniky, ktoré sa k nej obracajú kvôli rôznym riešeniam. Podľa Michele ponúka kombinácia služieb a spôsob, akým interagujú so zákazníkmi, rozdiel.

“Írsky prízvuk tiež pomáha,” žartoval Michele. „Priznajme si to. Zákaznícky servis s írskym prízvukom nie je to najhoršie na svete. “

Prezentácia konzultačného prístupu k zákazníckemu servisu na základe potrieb

Za hranicami prízvuku nám Michele povedala malého klienta, ktorý jednoducho potrebuje jednu doménu, webovú stránku a niekoľko e-mailových adries si vyberie Blacknight z dôvodu svojej spoľahlivosti a pohotovej podpory. Podľa Michele však Blacknightovi skutočne pomáha vyniknúť konzultačný prístup k zákazníckemu servisu a predaju.

Pre väčšie spoločnosti, ktoré hľadajú riešenia hostenia, Blacknight nie je v hre len na predaj. Tím sa namiesto toho snaží porozumieť svojim partnerom, aby im poskytli presne to, čo potrebujú na splnenie svojich obchodných misií.

“Niektorí klienti k nám prídu a hovoria, že potrebujú konkrétnu službu, a my si sadneme a bavíme sa s nimi,” uviedol. “Chceme sa dozvedieť, o čo sa snažia dosiahnuť a čo určujú priority skôr, ako im predajú niečo, čo nepotrebujú.”

Michele použila ako príklad redundanciu a bezpečnosť. Ak sa klienti priblíži k Blacknight s predstavami, že potrebujú vrstvu po vrstve záloh a zabezpečenia, tím prediskutuje najlepší smer, aby klienti neutrácali peniaze za tony zbytočných funkcií..

„Umožniť konverzáciu s klientmi a povedať im, že to skutočne nepotrebujú alebo je to veľmi užitočný dialóg. Je to niečo, čo robíme, “povedal. „Náš obchodný tím spolupracuje s našimi technickými tímami, aby zabezpečil, že riešenie, ktoré ponúkame, je vhodné.“

Udržať prst na pulze trajektórií trhu, aby zostali konkurencieschopní

Blacknight prešla od svojich skromných začiatkov zamestnávania iba jedného servera dlhá cesta. A rovnako ako sa hudobný vkus zmenil od čias hudby Macarena, technologické prostredie predstavuje aj veľmi odlišné prostredie. Michele nám povedala, že úlohou Blacknight je držať krok s týmito zmenami, aby zostali konkurencieschopní.

„Hostingové spoločnosti musia premýšľať o tom, čo bude ďalej a kam bude trh smerovať,“ uviedol. “Cloud evidentne rastie a my sa budeme musieť v najbližších rokoch obávať vecí, ako je neutralita siete.”

Michele, aby zostala informovaná o aktuálnych udalostiach a meniacich sa technológiách, je predsedom koalície internetovej infraštruktúry. V rámci organizácie existuje niekoľko pracovných skupín pokrývajúcich širokú škálu rôznorodých tém, ktoré ovplyvňujú celý rad zainteresovaných strán.

“Na jednej strane sa musíte pri vývoji vyvíjať rôzne technológie a na druhej strane sa vlády snažia obmedziť to, čo máte a nemôžete získať,” uviedla Michele. „Koalícia pre internetovú infraštruktúru bola veľmi užitočná pri sledovaní toho, čo sa deje v tomto odvetví.“

Takéto progresívne myslenie umožnilo Michele a Blacknightovi zostať relevantnými a bude určite kľúčom k ďalšiemu úspechu v nasledujúcich desaťročiach..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector