Atómový dosah využíva AI na prispôsobenie marketingového obsahu vo všetkých kanáloch a zvýšenie miery konverzie

TL; DR: Atomic Reach využíva AI na pomoc podnikom pri vytváraní vysoko kvalitnej, personalizovanej marketingovej kópie prostredníctvom platformy pre obsahovú inteligenciu. Výsledkom je obsah s lepšou výkonnosťou, ktorý vyhovuje preferenciám publika, vedie k interakcii a maximalizuje konverzie. Táto platforma tiež šetrí čas pri vytváraní obsahu a zároveň zabezpečuje konzistentnú kvalitu a značkový hlas naprieč kanálmi. Atomic Reach sa teraz zameriava na podrobnejšiu personalizáciu a uľahčuje svojim klientom – vrátane veľkých podnikov – integráciu s existujúcimi pracovnými postupmi..


Marketingový obsah sa stal nevyhnutným pre prevod online predaja. Nedávna štúdia odhalila, že 69% nakupujúcich by opustilo web, ak by obsahoval neprimerané alebo neúplné informácie o produkte. To zahŕňa súvisiaci obsah, ako sú videá a recenzie, agregovaný v popise produktu alebo blízko neho. Nedostatočné informácie mohli ešte viac prinútiť zákazníkov, aby opustili stránku, ako nedostatok oboznámenia sa so značkou – čo bol najmenej dôležitý dôvod uvedený v štúdii..

S ohľadom na to, že inteligentné opisy produktov dokážu premeniť nakupujúcich na kupujúcich, a atómový dosah pomáha podnikom efektívnejšie zacieliť ich obsah. Jeho platforma využíva AI, aby pomohla marketingovým tímom rýchlo optimalizovať – ​​a personalizovať – ​​ich obsah. Vylepšená kópia pomáha zvýšiť interakciu tým, že sa zhoduje s preferenciami čítania publika, čo nakoniec vedie k vyššej miere konverzie.

Logo Atomic Reach

Inteligentná platforma obsahu Atomic Reach pomáha firmám vytvárať atraktívnejší marketingový obsah.

Prispôsobiť sa musia nielen popisy produktov. Obchodníci hľadajú najlepší spôsob, ako obslúžiť každý typ obsahu vo svojich segmentoch trhu, uviedol Paul Roscoe, viceprezident pre rozvoj podnikania a strategické partnerstvá pre atómovú oblasť. A musia založiť tento obsah na tom, čo ich zákazníci dnes chcú a ako sa v minulosti zaoberali podnikaním.

„Obchodníci tiež chcú zaistiť, aby bol obsah relevantný, na kanáli, ktorý zákazník preferuje, a prispôsobený spôsobom, ktorý poskytuje hodnotu,“ uviedol Paul.

Platforma Atomic Reach založená na AI šetrí čas pri vytváraní obsahu, pretože odstraňuje potrebu viacerých konceptov a cyklov kontroly navrhovaním zlepšení v reálnom čase. Zabezpečuje tiež konzistentnú kvalitu a hlas značky v rámci kanálov – vrátane blogov, marketingových e-mailov, online reklám, popisov produktov a vstupných stránok.

Posledné úsilie spoločnosti sa zameriava na vývoj podrobnejšieho personalizovaného obsahu s väčšou čitateľnosťou a emotívnym tónom. Vďaka tomu je pre spotrebiteľov relatívnejšia a podniky sa ľahšie integrujú do svojich existujúcich pracovných tokov – najmä cloudových a marketingových platforiem. A ako Atomic Reach neustále rastie, rozširuje svoje zameranie a prináša podnikovým klientom možnosti marketingu obsahu AI.

Automatické zacielenie na zákazníkov s relevantným obsahom

Prispôsobenie komunikácie so zákazníkmi – pochopením informácií o jednotlivcovi – je v súčasnosti dôležitým ťahúňom v marketingu obsahu. Podľa jednej správy 88% obchodníkov, ktorí odpovedali, uviedlo, že hlavnou hybnou silou je poskytnúť zákazníkom lepšiu skúsenosť. Medzi ďalšie dôvody patrilo zvýšenie lojality zákazníkov, vygenerovanie merateľnej NI a získanie ďalších potenciálnych zákazníkov.

Podľa Paula si zákazníci užívajú osobnú komunikáciu – pokiaľ je obsah relevantný a poskytuje hodnotu. Ak to tak nie je, môžu sa v niektorých prípadoch trochu obávať o súkromie, napríklad e-mail, ktorý im je adresovaný menom.

“Môžu začať premýšľať:” Prečo zhromažďujete dostatok informácií, aby ste vedeli, kto som a moje meno, ale nie dosť na to, aby ste mi poskytli niečo relevantné? “.

Platforma inteligencie obsahu Atomic Reach zaisťuje, že jazyk používaný v obsahu obchodníka je zameraný na konkrétny koncový používateľ a je pre neho relevantný. Analyzuje tiež obsah z hľadiska čitateľnosti, perspektívy a emocionálneho tónu a automaticky poskytuje návrhy na vylepšenia. Tieto oblasti sú obzvlášť dôležité pri pohľade na rôzne segmenty trhu a osobné údaje o zákazníkoch založené na demografických údajoch vrátane pohlavia alebo úrovne príjmov.

Napríklad, keď Atomic Reach pomohol stránke so športovým tovarom optimalizovať opisy výrobkov pre golfové palice, zistilo sa, že muži, ktorí nakupujú, mali pre tieto opisy iné preferencie ako ženy, ktoré nakupujú podobné výrobky. AI analyzoval popisy a identifikoval jazykové vzorce a emocionálne atribúty, ktoré súvisia so správaním pri nákupe zákazníkov, a vytvoril prispôsobené profily pre obe kategórie produktov..

Analýza historických údajov odhalila, že muži nakupujúci uprednostňovali zložitejší alebo technický jazyk s vzrušujúcejším emocionálnym tónom. Po štyroch týždňoch používania optimalizovaných popisov produktov pre každú skupinu došlo v priemere k 94% nárastu jedinečných nákupov a tržieb vzrástli o 7,29%.

Ďalší maloobchodný zákazník firmy Atomic Reach predáva v rámci svojho vlastného elektronického obchodu a tiež v rámci Amazon Marketplace a Walmart’s online marketplace. Úroveň príjmu a priemerné hodnoty nákupného košíka sa však medzi týmito kanálmi veľmi líšia.

„Keď sme implementovali naše riešenie a začali optimalizovať obsah, vidíme potrebu hovoriť rôznymi segmentmi trhu rôznymi spôsobmi, aby váš obsah rezonoval,“ uviedol Paul. „Môžeme použiť akékoľvek údaje o vašich zákazníkoch na optimalizáciu obsahu na základe toho, ako títo zákazníci v minulosti s vami interagovali.“

Nadchádzajúce integrácie prinesú platformu ďalším kanálom

Pridanie novej technológie do marketingového oddelenia so zavedenými systémami a existujúcimi pracovnými postupmi môže často narušiť fungovanie. V ideálnom prípade sa nové nástroje integrujú do súčasných marketingových balíčkov a bez narušenia prevádzkových tokov alebo pridávania času do procesu.

Atómový dosah to umožňuje prijatím prístupu založeného na API. Jeho platforma sa tiež hladko integruje do mnohých populárnych marketingových aplikácií.

“Chceme zapadnúť do existujúceho pracovného toku a zabezpečiť, aby sme nevytvárali viac práce ani ďalšie kroky,” uviedol Paul. „Pracujeme teda s rastúcim svetom systémov na správu obsahu, e-mailov, elektronického obchodu a platforiem automatizácie marketingu. Stretávame obchodníkov, kde pracujú. “

Screenshot funkcií atómového dosahu

Atomic Reach sa integruje s mnohými populárnymi platformami pre marketing obsahu, takže nenarúša obchodné pracovné toky.

Medzi súčasné integrácie patria HubSpot, WordPress, Marketo, reklamy Google, MailChimp, Google Analytics a Dokumenty Google. Spoločnosť tiež pripravuje ďalšie integrácie do Oracle Marketing Cloud, Salesforce Marketing Cloud a širšieho Adobe Marketing Cloud, uviedol Paul..

Medzi ďalšie plánované integrácie patria Amazon, Shopify, BigCommerce, Facebook a LinkedIn, okrem iného s veľkými menami v oblasti marketingu obsahu..

Atomic Reach sleduje mnoho novších integrácií zameraním sa na najvýznamnejšie marketingové platformy, ktoré sa dnes používajú, aby uspokojili aj tých najväčších podnikových klientov..

Rozšírenie zamerania na palubných podnikových klientov

Kvalitný cielený marketingový obsah je nevyhnutný pre podniky akejkoľvek veľkosti, a preto spoločnosť Atomic Reach škálovala svoje riešenia AI na pomoc veľkým podnikom. Atómový dosah začína spustením konceptu, ktorý trvá od 30 do 45 dní v závislosti od rozsahu, uviedol Paul..

Potom spoločnosť analyzuje digitálny obsah a metriku interakcie klienta a dokončí počiatočnú analýzu pomocou svojich algoritmov AI. Po zdieľaní štatistík, ktoré z tohto procesu vyplynulo, Atomic Reach ukazuje spoločnosti, ako môže optimalizovaný obsah pomôcť zvýšiť interakciu a konverzie.

Fotografia: Atómový dosah VP pre rozvoj podnikania a strategické partnerstvá Paul Roscoe

Paul Roscoe, viceprezident pre rozvoj podnikania a strategické partnerstvá pre atómový dosah, hovoril s nami o účinnosti platformy.

Niektoré podnikové projekty majú oveľa širší rozsah, takže dokazovanie koncepcie môže trvať dlhšie, ale celkovo je proces nástupu do zamestnania rýchly, hovorí Paul. Podobne ako iné organizácie v rámci podnikovej organizácie, aj marketingári zvyčajne disponujú rozpočtom a časovým rozvrhom, takže pri hodnotení nových technológií ide predovšetkým o čas a návratnosť investícií.

„Pýtajú sa:„ Ako rýchlo si dokážem uvedomiť hodnotu tejto novej technológie? “Povedal Paul. „Zamerali sme sa na zefektívnenie tohto procesu a čo najkratší časový rámec.“

Atómový dosah to chce dosiahnuť zvýšením automatizácie výroby obsahu. Podľa Pavla chce spoločnosť, aby bol proces písania plne automatizovaný. Preto skúma spôsoby, ako poskytnúť témy, kľúčové slová a základné parametre pre určitý obsah, a nechať AI vytvoriť pôvodný koncept pomocou generovania prirodzeného jazyka..

“To je niečo, z čoho sme veľmi nadšení, a to, čo si myslíme, že v budúcnosti dosiahneme,” uviedol Paul.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector