Ako Sonic Foundry pomáha podnikom a inštitúciám s vyššou edíciou využívať silu videa a analýzy pre vzdelávanie, školenie a zapojenie

TL; DR: V roku 1991 sa Sonic Foundry narodila v malej garáži v Madisone vo Wisconsine a od tej doby sa vyvinula na poskytovateľa kompletných video služieb poskytujúcich streamovanie životných cyklov pre vysoké školy a podnikových klientov na celom svete. Vlajková loď spoločnosti Mediasite umožňuje organizáciám ľahko zaznamenávať, vyhľadávať, spravovať a nasadzovať streamované video na serveri alebo v cloude. Vzhľadom na sledovateľný charakter akcií používateľov vo vzťahu k videu organizácie používajú riešenia spoločnosti Sonic Foundry na získavanie údajov, aby sa dozvedeli o svojom publiku a informovali o budúcich marketingových kampaniach. To spolu s úsilím spoločnosti využiť existujúcu webovú a videokonferenčnú infraštruktúru smerujú k cieľu Sonic Foundry vytvoriť efektívny a jednotný priestor pre videokonferenciu..


Hlavný úradník pre stratégiu v spoločnosti Dark Fiber Africa, Reshaad Sha, v nedávnom článku spoločnosti Huffington Post uviedol výhody pripojenia vidieckych oblastí Južnej Afriky k širokopásmovému pripojeniu. Reshaad zaznamenal pracovné miesta, investície a sociálne začlenenie malých vidieckych komunít, keď sa sprístupnil prístup na internet. Malé podniky sú schopné konkurovať a vzdelávanie sa rozširuje viac.

Univerzita slobodného štátu v Južnej Afrike to uznala a hľadala rýchlejšie riešenie, ktoré by sprístupnilo prístup k online vzdelávaniu vo vidieckych oblastiach krajiny. A škola našla ochotného a efektívneho partnera v Sonic Foundry.

“Navrhli sme systém, ktorý je možné distribuovať na miestach, kde internet nie je,” uviedol Rob Lipps, EVP v Sonic Foundry. “Ako vzdelávacia spoločnosť je to niečo, čo musíme urobiť, aby sme sa pokúsili získať vedomosti do rúk niektorých z týchto detí.”

Headshot loga Ron Lipps a Sonic Foundry

Sonic Foundry EVP Rob Lipps nám povedal, ako spoločnosť pomáha organizáciám vytvárať, spravovať a implementovať videoobsah.

Univerzita a Sonic Foundry to dosahujú tým, že vlajkový produkt spoločnosti Mediasite streamovanie videa Mediasite umiestňujú na miestne servery v školách úplne mimo siete. Satelitná infraštruktúra sa používa na čerpanie platformy videa do škôl, aby sa deti a dospelí mohli učiť z videoobsahu na svete.

“Toto je pilot, ktorý sa pokúša dostať túto technológiu do iných školských systémov,” uviedol Rob. „Nielen v Južnej Afrike, ale aj v subsaharskej Afrike a ďalej.“

Rob nám povedal, že veľa inovácií, ktoré vychádzajú z ich vzdelávacích snáh v Južnej Afrike, prinesie úžitok širšej zákazníckej základni Sonic Foundry po celom svete. V skutočnosti to, čo Sonic Foundry v Južnej Afrike robí, je presne to, čo robia pre vysoké školy a podniky na celom svete – spájanie ľudí prostredníctvom videa a vzdelávacích zdrojov..

Od garáže v Madisone po transformáciu priestoru na streamovanie videa

Spoločnosť Sonic Foundry, založená v garáži v Madisone v štáte WI, v roku 1991, mala všetky predpoklady na uvedenie do prevádzky na začiatku 90. rokov. Zakladateľ spoločnosti Monty Schmidt vyvinul sadu nástrojov na úpravu zvuku a videa s názvom Sonic Forge, pre hudobníkov, ktorí vykonávajú digitálne úpravy. Softvér sa rozbehol v popularite a za pár rokov sa obchod rozvíjal.

“Rástli sme to naozaj veľké a v trhovej ekonomike začiatkom 90. rokov sme mali trhové imanie vyše miliardy dolárov,” uviedol Rob..

V roku 2002 boli všetky výrobky Sonic Forge odpredané spoločnosti Sony, ktorá ich stále vlastní a uvádza na trh. Tesne pred tým spoločnosť Sonic Foundry získala technológiu spin-off z Carnegie Mellon University s názvom Mediasite. V tom čase bola Mediasite audiotechnickou vyhľadávacou spoločnosťou zameranou na spracovanie rečového jazyka a zaujímalo sa o ňu mnoho veľkých organizácií na úrovni podniku..

“Mediasite bola založená s niekoľkými investíciami od National Science Foundation, Intel, Microsoft a Boeing,” uviedol Rob. “Všetci položili sumu peňazí, aby sa pokúsili urobiť zvuk vo videu indexovateľným.”

Koláž zariadení využívajúcich softvér Mediasite a logo Mediasite

Nástup technológie Mediasite umožnil firmám prvýkrát skenovať a indexovať zvukové a obrazové súbory.

Tento produkt sa ukázal ako výkonný nástroj na fonetické vyhľadávanie, ktorý by poskytovateľom vysielania, ako sú BBC a CNN, alebo dokonca veľkým spoločnostiam, ako napríklad General Motors, mohol pomôcť pri vyhľadávaní v ich predtým nedostupných archívoch videa. Schopnosť skenovať a indexovať zvuk pomocou hovoreného slova bolo niečo, čo sa predtým nedalo urobiť, a spoločnosť Sonic Foundry zohrala veľkú úlohu pri jej realizácii..

Postupom času si tím Sonic Foundry uvedomil, že ľudia s obrovským archívom videa sa vo veľkej miere obmedzili na vysielací priestor a len na niekoľko spoločností. Trh bol malý a spoločnosť Sonic Foundry ho chcela rozšíriť uľahčením výroby videa.

„Ako vyhľadávacia spoločnosť sme si mysleli, že náš trh pokročilého vyhľadávania skutočne závisí od schopnosti rýchlo produkovať kvalitné podnikové video,“ uviedol Rob. “Vyvinuli sme tak sadu technológií, ktoré sa dajú integrovať do priestorov, za účelom vytiahnutia tohto obsahu boli poskytnuté prezentácie.”

To viedlo spoločnosť Sonic Foundry k vyššiemu vzdelávaniu a podnikovému vzdelávaniu, čo je spoločnosť, ktorá je dnes najznámejšia – pomáha organizáciám vytvárať, vyhľadávať, spravovať a nasadzovať videá pre cieľové publikum.

Úplný prístup k životnému cyklu na zachytávanie, správu a zdieľanie videoobsahu

Ako poznamenal Rob, poskytnutie schopnosti organizáciám ľahko vytvárať videozáznamy je neoddeliteľnou súčasťou úspechu Sonic Foundry a schopnosti organizácie efektívne komunikovať s publikom, ktoré sa snaží osloviť. Jednou z najväčších výziev vysokých škôl a podnikov bolo zaznamenávanie videa v známych a pohodlných prostrediach.

“Ak poviete ľuďom, že ich chcete dať do štúdia, môže to byť veľmi znepokojujúce,” uviedol Rob. „Hovoriť s fotoaparátom nie je v skutočnosti niečo, s čím by sa väčšina ľudí cítila dobre. Sú pohodlnejšie pri tréningu. “

Architekti Sonic Foundry architekti svoje riešenie pokojne zachytávajú ľudí v prostrediach, v ktorých už pracujú, napríklad v prednáškovej sále, učebni alebo v dielňach na konferencii.

„Ak už stojíte a prezentujete prirodzenú prezentáciu pred živým publikom, je to oveľa jednoduchší spôsob, ako nechať rozsvietené svetlo a producent hovorí„ 3, 2, 1, teraz sa porozprávajte s fotoaparátom. ““ “

Tento prístup nemení spôsob, akým a kde ľudia trénujú alebo komunikujú. Nástroje Sonic Foundry sa integrujú s vesmírnymi moderátormi tak, že videá sú prirodzené a nemajú zmyselný pocit zo štúdia.

Fotografie zborníka nahrávania z konferencie Sonic Foundry

Sonic Foundry zachytáva video na mieste počas konferencií, školení alebo dokonca z vášho počítača.

To však nekončí tvorbou obsahu. Sonic Foundry pomáha klientom pozerať sa na celkový obraz toho, ako udržať divákov zapojených prostredníctvom častého nasadenia videa.

Autodesk poskytuje ideálny príklad toho, ako efektívna video stratégia udržiava aktívnu účasť publika a interakciu s obsahom po ich veľkej každoročnej udalosti.

“Zaznamenávame všetky vzdelávacie stretnutia,” povedal Rob. „Keď sme to začali, Autodesk si uvedomil, že ich udalosť nemusí mať začiatok a koniec. Počas štyroch alebo piatich dní udalosti môžete spojiť všetkých, ale životný cyklus videa môže trvať 365 dní až do nasledujúcej udalosti. “

Podľa Roba by organizácie, ktoré majú marketingový alebo obchodný záujem na komunikácii s klientmi, nemali sústrediť všetku svoju energiu na kvalitu výroby. Frekvencia je skôr najdôležitejším faktorom. Videá zažijú prudký nárast sledovanosti tesne pred udalosťou a po nej, ale okamžite sa zastavia, ak budú videá nepretržite dodávané divákom počas celého roka..

“Je to ako balón, ktorý nie je zviazaný,” povedal Rob. “Ak do toho prestanete fúkať vzduch, nevyhnutne sa to zmenší.”

Neustále posielanie videa divákom udržuje obsah relevantný z dôvodu zmien kontextu, najmä v technologickom priestore. Rob nám povedal, že spoločnosti ako Autodesk majú záujmy riadené životným cyklom ich obsahu. To, čo bolo prezentované na ich konferencii pred šiestimi mesiacmi, by dnes mohlo byť úplne irelevantné.

Dobrou správou pre tieto spoločnosti a inštitúcie vyššieho vzdelávania je, že nástroje Sonic Foundry sa môžu integrovať takmer kdekoľvek – školiace miestnosti, v štúdiu alebo dokonca na pracovnú plochu v domácej kancelárii – čo umožňuje rýchlu tvorbu veľkého množstva obsahu. Akonáhle budete mať obsah, môžete ho spravovať pomocou technológie Mediasite spoločnosti Sonic Foundry pre vyhľadávanie a nasadenie na serveri alebo v cloude..

Analytics poskytuje informácie o prehliadači a pomáha pri vytváraní cielených kampaní

Z dôvodu osobnej povahy videa je obsah pre divákov veľmi porovnateľný. Týmto spôsobom sa marketing videoobsahu vôbec necíti ako marketing pre publikum organizácie.

Video dáva organizáciám možnosť dozvedieť sa viac o ich publiku a svojich záujmoch. Tieto cenné informácie môžu byť použité na informovanie budúcich marketingových kampaní a na priamejšie zacielenie obsahových stratégií.

Fotografie muža, ktorý využíva analytiku Mediasite na stolnom počítači

Organizácie využívajú bohatú analýzu, ktorá je k dispozícii v rámci platformy Mediasite, aby sa dozvedeli o svojom publiku.

„Google je hodnotná spoločnosť, pretože vie, kto ste a čo hľadáte,“ povedal Rob. „Tieto informácie však nezdieľajú s vlastníkmi videa. Ak vložím video na YouTube, vidím, koľko ľudí ho sledovalo, ale stratím všetku dôležitú analytiku. “

Výhodou využívania platformy Mediasite Sonic Foundry je, že organizácie sú schopné mať k dispozícii všetky analytické údaje podobné spoločnosti Google pre seba..

Miesto, kde sa vyskytujú prípady odchodu a otázok, aby sa optimalizovala konverzácia

Jednou z najväčších hodnôt, ktoré môže video priniesť organizácii, je vzdelávanie ich cieľového publika. Prostredníctvom videa sa podniky a vysoké školy môžu dozvedieť, kde diváci rýchlo prechádzajú alebo prevíjajú video späť, a vedia, čo hľadajú..

“Zakaždým, keď niekto počas videa klikne na myš alebo stlačí tlačidlo na klávesnici, môžete túto interakciu zaznamenať a zistiť, prečo by mohol vykonať túto akciu alebo niečo hľadať,” uviedol Rob..

Získaním týchto informácií môžu organizácie odhadnúť, či spĺňajú potreby svojho sledovanosti a podľa toho konať. Schopnosť optimalizovať konverzácie, ktoré organizácie vedú s publikom, vedie dlhú cestu, aby pozitívne ovplyvnila skúsenosti koncových používateľov..

Využite údaje použiteľné na získanie obsahu pred správnym publikom

Dobrým príkladom vysokej školy, ktorá využíva video riešenie Sonic Foundry, je Strojnícka škola Villanova. Všetky školské kurzy na úrovni 100 a 200 sú dostupné online zadarmo. Každý, kto má pripojenie na internet, môže mať prvé dva roky strojárskej školy vo Villanovej bezplatne.

“Škola sa môže veľa naučiť pri pohľade na to, odkiaľ diváci prichádzajú,” povedal Rob. “Ak vidia, že dostávajú veľa hitov zo stredných škôl vo Philadelphii od študentov zapísaných do kurzov AP, vedia, že by im mali predať potenciálnych študentov, ktorí sa môžu prihlásiť na Villanova.”

Snímka obrazovky analytického panelu Mediasite

Údaje z kliknutí na video sú cenné, pretože poskytujú organizáciám prehľad o tom, aké činnosti diváci vykonávajú.

Rob nám povedal, že prípad použitia v podnikovom svete je oveľa ľahšie identifikovateľný. Uvedenie video objektu do marketingovej kampane vytvorí okamih, na ktorý sa dá kliknúť, a podľa Roba vám toto kliknutie môže povedať veľa.

“Analytika iba z textových údajov je dosť obmedzená,” uviedol. „Ťažko viete, či sa oči niekto prevrátil po obrazovke a skutočne si prečítal, čo ste im v e-maile prečítali. Ľudia však len zriedka kliknú na odkaz na video a nebudú ho pozerať. Pomôže vám to spoznať veci, ktoré ich zaujímajú. “

V konferenčných priestoroch slúži tím Sonic Foundry Mediasite ako riešenie na kľúč na zachytenie živých a hybridných udalostí pre rôzne odvetvia priemyslu. Spoločnosť zaznamenáva tisíce živých a hybridných udalostí všetkých veľkostí počas celého roka, vrátane konferencií Gartner, Citrix Synergy a Autodesk University. Analytika získaná z práce s videom divákov diktuje programy budúcich udalostí. Dáta hovoria organizátorom, ktorí prednášajúci a témy sú najobľúbenejšie, takže vedia, že ich budú zvýrazňovať na najbližšej naplánovanej udalosti.

“Toto všetko sú spojené s marketingom, poháňané analýzou a dodávané videom,” uviedol Rob.

Poklepaním na existujúcu infraštruktúru pre ľahší most k streamovaniu

Jadro obchodného modelu Sonic Foundry je postavené na spájaní ľudí. Toto je demonštrované snahou spoločnosti šíriť vzdelávanie v Južnej Afrike, ich vlajkovom produkte Mediasite, a teraz snahou preklenúť priepasť medzi infraštruktúrou videokonferencie a webovej konferencie a službami streamovania videa..

„Keď uvažujeme o nástrojoch, ako sú WebEx, GoToMeeting, Zoom a Polycom, musíme sa opýtať, kam sa toto malé publikum, vysoká spolupráca zapája do sveta streamovania,“ povedal Rob. “Sú tam všetky tieto izby, ktoré majú videokonferenčné vybavenie.”

Spoločnosť Sonic Foundry začala využívať túto existujúcu infraštruktúru pomocou technológie Mediasite Join. Rob nám povedal, že táto technológia spája výhody oboch svetov.

“Na videokonferencii môžete mať 25 ľudí a streamovať ich na 10 000 ľudí,” uviedol. “Zjednotený komunikačný priestor môže byť katapultovaný prúdom sveta.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector