Ako NCWIT mení tvár výpočtovej techniky: Advokácia pre ženy a menšiny, pričom zamestnávateľom poskytuje nástroje na ich nábor a udržanie

TL; DR: Nezisková komunita s takmer 900 univerzitami, podnikmi a organizáciami na celoštátnej úrovni, Národné centrum pre ženy a informačné technológie alebo NCWIT, používa trojitý prístup k zvýšeniu účasti žien v počítačovom priemysle. Spojením vedúcich zmien, poskytovaním bezplatných zdrojov a vývojom programov na oslovenie nedostatočne zastúpených skupín, NCWIT inšpiruje zmeny na vnútroštátnej úrovni. Organizácia pomáha zvyšovať informovanosť a implementovať zmeny distribúciou informácií založených na výskume o tom, ako prilákať, rozvíjať a propagovať ženy a menšiny v technológiách..


Po absolvovaní vysokej školy Adriane Bradberry hľadala komunikačnú prácu, ktorá by jej umožnila urobiť trochu písania, úprav a vývoja webových aplikácií – „čokoľvek, čo pomáha rozprávať príbeh vo veľkom obrázku“, povedala..

Adriane sa rýchlo začala zaujímať o Národné centrum pre ženy a informačné technológie alebo o NCWIT a o poslanie organizácie zvýšiť príspevky žien a úlohy v oblasti výpočtovej techniky..

V pozadí vedeckých poznatkov a STEM jej rodičia Adriane dali viac príležitostí na interakciu s technológiami a na oboznámenie sa s nimi. Adriane absolvovala výučbu výpočtovej techniky počas celého svojho vzdelávania, ktoré jej dodáva silné a relevantné zručnosti vo funkcii komunikačného riaditeľa NCWIT, aj keď nejde o technickú pozíciu..

“Mal som to šťastie, že som mal tieto príležitosti a aby som sa s počítačom zoznámil čoskoro,” uviedla. “Mal som šťastie, že som dokázal spojiť svoju vášeň pre komunikáciu so svojou láskou k technológii tým, že som pracoval pre organizáciu s misiou, ktorá je podľa mňa naozaj dôležitá.”

Prístup NCWIT zhora nadol k podpore rozmanitosti v oblasti výpočtovej techniky

Namiesto sústredenia profesionálneho rozvoja sa NCWIT zameriava na vzdelávanie a motiváciu členských organizácií na nábor, udržanie a postupovanie zamestnancov z menšinových skupín..

“Chceme, aby to nebolo na ženy,” uviedla Adriane. „Určite sa zasadzujeme za to, aby v technologických oblastiach bolo viac žien a menej zastúpených skupín, ale ideme o to iným spôsobom.“

Keď sa organizácia začala v roku 2004, úsilie sa sústreďovalo na zhromažďovanie a zhromažďovanie údajov, aby sa úplne pochopili rozdiely medzi pracovníkmi.

“Prešli sme ďalej, aby sme si uvedomili problém,” uviedla Adriane. „Celé roky aktívne pracujeme na tom, aby sme organizáciám pomohli tento problém vyriešiť.“

Fotografia generálneho riaditeľa spoločnosti NCWIT a spoluzakladateľky Lucy Sandersovej

CEO spoločnosti NCWIT a spoluzakladateľka Lucy Sandersová začala organizáciu s cieľom vystaviť viac žien kariére v technike.

Okrem pripomínania firiem a organizácií o tom, ako môžu rôzne tímy zlepšiť konečný výsledok a zvýšiť produktivitu, NCWIT poskytuje praktickým odporúčaniam, aby vedúci používali každý deň, aby sa stali inkluzívnejšími..

Od prispôsobenia formulácie o pracovných miestach po prácu s neziskovými organizáciami, aby sa vytvorili neformálne technické príležitosti pre študentov K-12, Adriane uviedla, že jej cieľom je inšpirovať svojich členov, aby sa stali lídrami v presadzovaní a implementácii zmien..

„Jedným z aspektov nášho poslania je veľa, a to zabezpečiť, aby mladé ženy mali príležitosť objaviť technológiu a nadviazať spojenie, pokiaľ ide o zručnosti, ktoré môžete rásť, a potenciálnu kariéru, ktorú môžete mať,“ uviedla Adriane. , „Je to výhodná situácia pre všetkých zúčastnených a chceme, aby boli ľudia hrdí na prácu, ktorú robia pri riešení týchto spoločenských problémov.“

Zdroje zadarmo Pomáhajú organizáciám pri nábore a udržaní technických žien

Od dlhodobých obchodných plánov až po náhodné stretnutia v miestnej kaviarni poskytuje NCWIT návštevníkom bezplatný prístup k približne 175 bezplatným online zdrojom vrátane niekoľkých v španielčine.

“Existujú stovky a stovky odporúčaní, ktoré je možné uplatniť v potrubí, bez ohľadu na to, kto ste alebo aké sú vaše ciele,” uviedla Adriane. “Riešime to všetko.”

Napríklad ženy môžu byť menej pravdepodobné, že sa budú uchádzať o pracovné miesta, ktoré používajú na opis kódovacích zariadení slová ako ninja alebo rockstar. Ďalšie zdroje pomáhajú ľuďom identifikovať a reagovať na bežné nedorozumenia týkajúce sa rozmanitosti pracovísk.

“Tieto zdroje sú našou najlepšou obranou proti mnohým veciam, pokiaľ ide o prekážky, ako ich môžeme obísť a ako ich môžeme zraziť,” uviedla. „Jednoducho nám umožňujú pomáhať jednotlivcom, aby si pomohli.“

Zdroje NCWIT môžu byť filtrované podľa konkrétneho cieľa, ktorý sa má dosiahnuť, typu zdroja a skupiny ľudí, ktorých sa treba zamerať. Informácie sú prezentované v rôznych formátoch, od desiatich najlepších zoznamov a zošitov až po programy typu in-a-box.

“Dajte nám svoj problém a neexistuje spôsob, ako by sme ho nenapadli vyriešiť,” uviedla Adriane. „Poskytujeme tieto vlastné riešenia na kľúč, ktoré sú ľahko dostupné zadarmo.“

TECHNOLOchicas: Budovanie povedomia Latina o technických príležitostiach

Jeden program Adriane a NCWIT, na ktorý sú obzvlášť hrdí, je TECHNOLOchicas, iniciatíva koprodukovaná s Nadáciou Televisa, ktorá sa začala pred viac ako rokom..

Skupinová fotografia TECHNOLOchicas

Program TECHNOLOchicas poskytuje videá, udalosti a zdroje na povzbudenie Latinas pri práci na počítači.

Keďže Latinas zamestnáva iba 2% pracovných miest v technologickej pracovnej sile, program predstavuje úspešné Latinas zdieľajúce svoje technologické príbehy s cieľom zvýšiť informovanosť o možnostiach a kariére v oblasti výpočtovej techniky. Dievčatá potom môžu nájsť modely relatívnych rolí, ktoré fungujú ako Google, NASA, Microsoft, Pinterest, Qualcomm a vyššie vzdelávanie..

Spoločnosť NCWIT nedávno usporiadala podujatie v spoločnosti Google s cieľom predstaviť druhú generáciu kampane zameranej na rodinu. Herečka Eva Longoria moderovala niekoľko panelov.

“Cieľom kampane je v konečnom dôsledku inšpirovať mladých Latinas k tomu, aby sa venovali technológiám. Je však pekné profilovať aktívne technické ženy, ktoré si niektorí ľudia neuvedomujú, že sú tam vonku,” uviedla Adriane. “Nie všetci technici vyzerajú ako Mark Zuckerberg.”

Ako rôznorodý tím NCWIT čelí výzvam a inšpiruje k zmenám

Asi po 10 rokoch práce v NCWIT Adriane uviedla, že spoločnosť konečne uznáva, že ženy a iné menšinové skupiny sú v technológiách nedostatočne zastúpené..

„Mať otvorený dialóg je veľmi potrebné na to, aby sa zmeny začali uskutočňovať v takom rozsahu, aby mali celonárodný produktívnejší vplyv,“ uviedla. „Náš oheň poháňa každý svedectvo alebo príbeh o úspechu od člena alebo vypočutie od jednej ženy na strednej škole, ktorá sa rozhodne pokračovať v výpočtovej technike. Zmena sa deje. “

Spoločnosť NCWIT so sídlom v Boulder, Colorado, má zamestnancov rozptýlených po celej krajine. Cvičenie toho, čo organizácia káže, zamestnancov a dodávateľov zahŕňa rozpätie vekových skupín, rás a technických schopností.

“Tak či onak, naša misia s nimi len rezonuje,” povedala Adriane. „Každý z našich zamestnancov je vášnivý a aktívne v kontakte s našimi členmi, aby sa dozvedia, čo potrebujú. Naši členovia však skutočne robia ťažké zdvíhanie. Všetci sme za to v mene našej spoločnosti ako takej. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector