Ako iniciatíva IEEE Smart Grid spája rôzne priemyselné odvetvia okolo technologických vylepšení šetrných k životnému prostrediu

TL; DR: Inštitút elektrotechnických a elektronických inžinierov a jeho prvá iniciatíva IEEE Smart Grid, ktorej cieľom je zjednotiť 14 spoločností zameraných na výpočty, riadiace systémy, prístrojové vybavenie, energiu a ďalšie, je modernizovať a optimalizovať svetovú energetickú sieť. IEEE Smart Grid poskytuje priestor pre spoluprácu vedúcich predstaviteľov odvetvia na brainstorming, zdieľanie vývoja v oblasti výskumu a zhromažďovanie poznatkov a podporuje rámec pre energeticky efektívne a ekologické inovácie, z ktorých majú úžitok globálna populácia..


Aj keď projektová manažérka Angelique Rajski Parashis pracovala s Energetickou a energetickou spoločnosťou Inštitútu elektrotechnických a elektronických inžinierov päť rokov, občas je stále trochu hviezdna.

Spoločnosť prevádzkuje iniciatívu IEEE Smart Grid, ktorá spája 14 organizačných jednotiek IEEE s cieľom dosiahnuť spoločný cieľ zlepšovania svetových energetických systémov. Odborníci a lídri v oblasti výpočtovej techniky, riadiacich systémov, elektrickej izolácie, prístrojovej techniky, elektroniky, spracovania signálu a technológie vozidiel spolupracujú a zdieľajú informácie s cieľom vyvinúť normy, publikácie a vzdelávacie príležitosti..

Medzi lídrami je profesor Massoud Amin z University of Minnesota, považovaný za otca inteligentnej siete. Massoud, ktorý takmer tri desaťročia vyučuje a skúma teórie rozvodnej siete, predsedá iniciatíve IEEE Smart Grid Initiative.

“Je skvelé spolupracovať so všetkými skutočne inteligentnými ľuďmi vo všetkých týchto oblastiach,” uviedla Angelique. “Keď ich vidíte v miestnosti, keď spolu hovoria, je to trochu fascinujúce.”

Podpora spoločného priestoru pre 14 spoločností IEEE

IEEE, najväčšia asociácia technických odborníkov na svete, sa môže pochváliť viac ako 430 000 členmi a vydáva tretinu svetovej technickej literatúry z oblasti elektrotechniky, informatiky a elektroniky. Zo 46 spoločností tejto organizácie sa 14 prihlásilo, aby sa pripojilo k prvej z 20 niektorých iniciatív IEEE vytvorených na zahrnutie a využitie širokého spektra špecialít medzi spoločnosťami. IEEE Smart Grid umožňuje súvisiace publikácie, vzdelávacie príležitosti, normy, osvedčené postupy a konferencie.

“Poskytujeme im tiež priestor na spoluprácu, aby sa mohli spojiť a zdieľať mozog,” uviedla Angelique. “Skutočne ponúka každému miesto pri stole, aby hovoril o inteligentných sieťach a o tom, ako sa môžu zväčšiť a vylepšiť.”

Inteligentná mriežka sa podľa Massúda dokáže liečiť monitorovaním v reálnom čase a reakciami na neustále predpovedanie a prispôsobenie sa problémom. Modernejšia a spoľahlivejšia sieť by skrátila a znížila výpadky energie, odhalila útoky online a minimalizovala vplyv porúch.

Angelique a IEEE Smart Grid každý mesiac koordinujú webináre, rozhovory, informačné letáky, návody a články o konkrétnom probléme v oblasti inteligentných sietí..

„Sme skutočne na mieste, kam ľudia môžu navštíviť akýkoľvek aspekt, ktorý by ich mohol zaujímať o inteligentnej mriežke,“ uviedla. „Iniciatíva má odborníkov v tejto oblasti, ktorí poskytujú skutočne holistický pohľad na to, čo je inteligentná sieť v rôznych formách.“

Vytvorenie a rozvoj rámca inteligentnej siete

Zákon o energetickej nezávislosti a bezpečnosti v roku 2007 poveril Národný inštitút pre normy a technológie (NIST) vypracovaním rámca pre správu a zdieľanie informácií s cieľom zabezpečiť interoperabilitu zariadení a systémov inteligentných sietí. Zákon pomenoval IEEE ako jednu z organizácií na vývoj a prispievanie noriem.

Pred niekoľkými rokmi, podľa Angelique, IEEE Smart Grid prehodnotil koncepčný modul NIST a rozšíril ho na to, čo je v súčasnosti známe ako domény a subdomény IEEE Smart Grid..

Grafika domén inteligentnej siete

Program IEEE Smart Grid identifikoval deväť domén a 32 subdomén na organizovanie práce členov okolo inteligentnej siete.

“NIST mal podobný rámec, ale naši členovia to trochu vylepšili a do kostí pridali nejaké mäso,” uviedla..

Rámec IEEE Smart Grid identifikuje deväť domén a 32 subdomén. Vedúci IEEE Smart Grid okrem rozdelenia domény výroby energie na konvenčné a distribuované domény energetických zdrojov pridali doménu pre základné podporné systémy. Každá z týchto subdomén sa zameriava na hlavné procesy, ktoré sa každodenne vykonávajú v energetickom priemysle; príklady zahŕňajú automatizáciu rozvodní, správu aktív, podporu zákazníkov, komunikačné systémy a odolnosť systému.

“Čo je super, ľudia, ktorí pracovali na pôvodnom rámci NIST, tiež pracovali na našom novom rámci,” uviedla Angelique. „Vrátili sa do NIST a teraz zlepšujú svoju štruktúru, keď pokračujeme v zlepšovaní našej. Je úžasné vidieť tento vývoj v priemysle, ako definujete inteligentnú sieť. “

Výbory zamestnávajú dobrovoľníkov vo vzdelávaní, výskume a publikáciách

Dobrovoľníci siete IEEE Smart Grid sa zúčastňujú prostredníctvom výborov; riadiace a operačné výbory sa zameriavajú na každodenné procesy, zatiaľ čo ostatné výbory sústreďujú úsilie na konkrétne oblasti vrátane vzdelávania, marketingu, technickej podpory politík, publikácií a výskumu a vývoja. Každý výbor sa stretáva každé dva týždne alebo mesačne.

Vo vzdelávacom výbore sa každý mesiac usporadúvajú dva webináre zamerané na konkrétnu doménu alebo subdoménu rámca inteligentnej siete. Webináre, ktoré sa môžu bezplatne pripojiť, doposiaľ v roku 2017 získali v priemere viac ako 400 účastníkov.

V spolupráci s IEEE Power and Energy Society, vzdelávací výbor tiež organizuje štyri konferencie o inovatívnych inteligentných sieťach po celom svete.

Rozhovory, články, videá a webové semináre nájdete v stredisku zdrojov IEEE Smart Grid. Obsah je bezplatný pre členov 14 zúčastnených organizačných jednotiek IEEE, zatiaľ čo ostatní členovia a nečlenovia IEEE sa musia zaregistrovať a zaplatiť poplatok..

Modernizácia a optimalizácia rozvodnej siete pre inteligentné mestá a dediny

Keď spoločnosť IEEE Power and Energy Society začala pred niekoľkými rokmi spravovať iniciatívu IEEE Smart Grid Initiative, približne 43 000 ľudí sledovalo konzorcium prostredníctvom štyroch marketingových kanálov. Teraz viac ako 146 000 ľudí pracuje s IEEE Smart Grid na dvojnásobnom počte kanálov. Podľa Angelique je cieľom iniciatívy osloviť do konca roka viac ako 151 000 sledovateľov.

Logá pre inteligentné siete IEEE, Smart Cities a Smart Village

Členovia IEEE Smart Grid sú partnermi v súvisiacich iniciatívach zameraných na zlepšenie dodávok energie do celého sveta.

Angelique a IEEE Power and Energy dohliadajú aj na dve novšie iniciatívy týkajúce sa inteligentných sietí. IEEE Smart Cities kombinuje technologické, vládne a spoločenské záujmy s cieľom vytvoriť inteligentné a udržateľné mestské prostredie, ktoré znižuje vplyv na životné prostredie, keďže sa očakáva, že do roku 2050 sa svetová populácia zdvojnásobí..

IEEE Smart Village, pod vedením Mika Wilsona, sa snaží osloviť zhruba 4 miliardy ľudí žijúcich bez spoľahlivého prístupu k elektrine. Iniciatíva vzdeláva obyvateľov a vytvára udržateľné, cenovo dostupné a miestne pomocné podniky.

“IEEE Smart Village pracuje na vidieckom vzdelávaní ľudí v krajinách tretieho sveta, kde nie je elektrina,” uviedla Angelique. „Skutočne tam chodia a inštalujú systémy a učia miestnych ľudí, ako byť sami udržateľní a prosperujúci.“

IEEE Smart Village poskytuje komunitné nabíjacie stanice, školenia a podporu miestnym podnikateľom, ktorí zase prenajímajú prenosné súpravy batérií majiteľom domov. Táto iniciatíva v súčasnosti slúži viac ako 50 000 ľuďom v 34 dedinách na Haiti, v Nigérii, Kamerune, Južnom Sudáne, Keni, Zambii a Indii..

“S týmito iniciatívami budeme robiť to isté, čo sme urobili s cieľom rozšíriť IEEE Smart Grid,” uviedla Angelique. „Je to všetko pre vytváranie štandardov, znalostí a angažovanosti pre zlepšenie sveta.“

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector