Tvorcovia webových stránok verzus Tvorcovia webových stránok (2020): Rozdiely a 20 najlepších tipov

Konečný výsledok je síce rovnaký, ale ktorá je správna cesta, ako sa tam dostať: webhosting verzus tvorcovia webových stránok? Trasa, ktorú si vyberiete, závisí vo veľkej miere od vašich technických a dizajnérskych zručností – a od trpezlivosti s možným vydaním malebnej trasy.


Pred niekoľkými rokmi bolo na spustenie novej webovej stránky potrebné poznať cudzí jazyk alebo dva. Na server by ste odovzdali desiatky starostlivo usporiadaných úvodzoviek, dvojbodiek, hranatých zátvoriek a ďalších znakov a – takmer magicky – by súbory HTML a CSS presvedčili webové prehliadače iných ľudí, aby zobrazovali text a obrázky v presne požadovanom formáte, aký ste predpokladali (zvyčajne).

Teraz je však veľká časť zdĺhavého procesu destilovaná jednoduchým stlačením tlačidla alebo potiahnutím myši. Webhosting stále umožňuje jemnú kontrolu nad kódovaním vašej vlastnej webovej stránky, ale tvorcovia webových stránok poskytujú širšej škále používateľov možnosť vytvárať blog, portfólio alebo ukladať bez akejkoľvek skúsenosti s kódovaním. Budeme sa venovať ďalším porovnaniam a niektorým z najlepších možností na trhu.

Web Hosting vs Tvorcovia webových stránok: najlepší hostitelia, ktorí ponúkajú oboje

Najmä na úvodných úrovniach webhostingu poskytovatelia dopĺňajú základný priestor na serveri a výpočtový výkon užitočnými službami, ako sú e-mailové účty, nástroje na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, automatické zálohovanie, bezplatné skenovanie škodlivého softvéru a samozrejme tvorcovia webových stránok. Nástroj vhodný pre začiatočníkov je vynikajúci pre majiteľov malých firiem, blogerov a profesionálov, ktorí chcú rýchlo spustiť web.

Hlavnou výhodou výberu webhostingového plánu s tvorcom stránok je to, že vaše možnosti zostanú otvorené pre prípad, že by ste chceli vyskúšať novú dizajnovú platformu. Je pravdepodobné, že okrem tvorcu webových stránok budete mať prístup aj k stovkám inštalácií na jedno kliknutie, ktoré sa špecializujú na všetko od blogov a elektronického obchodovania po wiki a nástenky. Webhosting ponúka flexibilitu na skutočné prispôsobenie vašich webových stránok vašim presným potrebám, odvetviu a očakávaniam.

Možno je prekvapujúce, že široká škála nástrojov je ľahko dostupná za prijateľnú cenu. Naši traja obľúbení poskytovatelia hostingu pre nových vlastníkov stránok, ktoré sme preskúmali nižšie, ponúkajú kombináciu webhostingu a nástroja na tvorbu stránok spolu so všetkými pridanými funkciami a podporou plných služieb. Viac informácií o týchto spoločnostiach nájdete nižšie:

Zobraziť ďalších najlepších dostupných hostiteľov »

Najlepší tvorcovia webových stránok s hostingom

Na druhej strane tí, ktorí hľadajú lepšiu skúsenosť s webhostingom, môžu uprednostniť priamo staviteľov webových stránok. Tieto spoločnosti ponúkajú jednu platformu na podpisovanie s rôznymi pridanými funkciami, ktoré sa odblokujú na drahších úrovniach. Tvorcovia webových stránok sa automaticky postarajú o nakonfigurovanie webhostingu a jeho pripojenie k softvéru drag-and-drop, takže všetky desivé a potenciálne ohromujúce veci zostanú na pozadí..

Aj keď sa stavitelia stránok zameriavajú na poskytovanie mimoriadne užívateľsky príjemného hostenia a skúseností s vlastníctvom webových stránok, väčšina platforiem zahŕňa aj služby ako e-mail, SEO a eCommerce. Nebudete mať takmer toľko možností – ale možno je to dobrá vec.

Všetci naši najlepší traja tvorcovia webových stránok majú mimoriadne silné stránky. Pri nákupe platformy nezabudnite vyskúšať rôzne témy, podrobnosti a poplatky v rámci elektronického obchodu, dostupnosť podpory a presne to, čo je súčasťou každého plánu. Pozrite sa na naše obľúbené tu:

Zobraziť ďalších najlepších tvorcov webových stránok »

Najlepšie za cenu: Lacný webhosting alebo tvorcovia webových stránok zdarma

Našťastie pre majiteľov malých firiem a majiteľov webových stránok, ktorí sú prví, majú základný webhosting a tvorcovia webových stránok sídlo na lacnejšom konci nákladového spektra. V závislosti od toho, ako usporiadate balík služieb online, však určuje, koľko z dohody môžete dosiahnuť.

Pre začiatočníkov existuje dlhoročná debata o dostupných a porovnateľných službách. Webhosting môžete mať zadarmo, ale výkon, bezpečnosť a všeobecné skúsenosti budú trpieť. Technológiu svojej webovej stránky považujte za investíciu – musíte zarobiť peniaze, aby ste zarobili peniaze. Preto dôrazne odporúčame nájsť najviac tresku za pár babiek.

Podrobnejšie sa budeme venovať v nasledujúcich sekciách, ale našou všeobecnou filozofiou je preskočiť bezplatné služby v prospech pridaných aktualizácií a výhod, ktoré prichádzajú s plánmi na úvodnej úrovni. O niečo menej sme proti bezplatným programom ponúkaným priamo od mnohých tvorcov webových stránok. Prečo si však tento bezplatný tvorca webových stránok s vlastným názvom domény, neobmedzeným e-mailovým účtom a pokladom doplnkov, ktoré prichádzajú s webhostingom, užijete?

Web Hosts s najlepšou hodnotou

Pretože trh webhostingu sa snaží prilákať nových majiteľov stránok a malé podniky, ročné plány hostenia pravidelne zahŕňajú tony bezplatných výhod. Za menej ako 5 dolárov mesačne môžete mať zvyčajne bezplatnú registráciu názvu domény, neobmedzenú kapacitu úložiska a šírku pásma, nepretržitú podporu a dokonca aj tvorcov webových stránok alebo iný softvér, ktorý vám pomôže navrhnúť vaše stránky..

Obrázok serverov v dátovom centre

Web hosting sa môže zdať zastrašujúci, ale je to najkratšia cesta k väčšine funkcií – to všetko za prekvapivo prijateľné ceny.

Hľadali sme internet, aby sme našli najlepšie ponuky webhostingu od spoločností s hviezdnou reputáciou. Nižšie uvedené značky sú známe svojou špičkovou infraštruktúrou, výkonom, bezpečnosťou a podporou. Ich cenovo dostupné ceny znamenajú, že sú zvyknutí pomáhať začiatočníkom začať s ich prvou stránkou, takže strávili veľa času optimalizáciou používateľského prostredia do pozitívneho prostredia bez stresu..

Zobraziť ďalších najlepších dostupných hostiteľov »

Najlepšie bezplatné tvorcov webových stránok

Okrem projektov s otvoreným zdrojovým kódom sú tvorcovia webových stránok pravdepodobne jedinou bezplatnou technológiou, ktorú odporúčame s istotou. Aj tak sa však tí, ktorí sa prihlásia na bezplatný program na tvorbu webových stránok, zvyčajne obmedzujú na ťažko predajnú subdoménu (yourname.sitebuilder.com) a na komunitné fóra podpory, spolu s tým, že musia zobrazovať bannerové reklamy a zvládať ich bez väčšiny marketingové nástroje platformy, SEO alebo e-mailové nástroje.

Tieto obmedzenia nemusia predstavovať prerušovače obchodov pre osobných blogerov alebo pre tých, ktorí chcú produkt otestovať skôr, ako si ho kúpia, ale vážne ohrozujú obchod alebo prítomnosť na internete tým, že podporujú profesionálnu povesť. Pravdepodobne budete chcieť vykonať inováciu v dlhodobom horizonte, ale tu sú najlepší tvorcovia webových stránok, ktorí stoja za to stráviť nejaký čas (Poznámka: Weeblyho program môžete často bezplatne zarobiť pomocou programov plateného webhostingu):

Zobraziť ďalších najlepších tvorcov webových stránok »

Najlepšie pre funkcie a výkon: Webhosting

Napriek jednoduchosti, ktorú tvorcovia webových stránok ponúkajú počas nastavovania, navrhovania a prispôsobovania, mnoho majiteľov stránok bude mať z dlhodobého hľadiska úžitok z väčšej kontroly a prístupu k svojmu hostiteľskému prostrediu. Poskytovatelia webhostingu ponúkajú okrem zvýšenej bezpečnosti, doménových a e-mailových služieb väčšiu transparentnosť základnej infraštruktúry, ktorá zvyšuje vašu online prítomnosť.

Napríklad hardvér zvyšujúci rýchlosť, ako sú disky SSD alebo integrácia so sieťou na doručovanie obsahu, môže drasticky skrátiť čas potrebný na načítanie webových stránok – čo môže mať obrovský vplyv na výkonnosť vášho webu v hodnotení vyhľadávania, návštevnosti, používateľskej skúsenosti, transakcie a iné konverzie.

Jednotky SSD, moderné úložné zariadenie používané na serveroch, môžu zvýšiť výkonnosť stránok až 20-krát rýchlejšie ako jednotky, ktoré sa spoliehajú na tradičné jednotky pevného disku. Úložisko založené na blesku má tendenciu prichádzať s menšími kapacitami za mierne vyššiu cenu, ale medzera sa zmenšuje, pretože sa nasadzuje viac riešení založených na SSD..

SSD sú jednou z našich obľúbených funkcií hostingu, za ktorú ručíme, vzhľadom na ich preukázateľný prínos pre zákazníkov. Pridaná spracovateľská palebná sila podľa nášho názoru stojí za miernu investíciu. Nezabudnite sa preto pozrieť na našich troch najlepších hostiteľov, ktorí kombinujú vysokorýchlostný hardvér, ktorý zákazníci potrebujú, s cenovo dostupnými a ľahko použiteľnými riešeniami, ktoré sa týkajú celého vlastníctva webových stránok. zaznamenáte:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov s SSD »

Najlepšie pre použiteľnosť: Tvorcovia webových stránok

Aj keď už uplynula doba, keď potrebujeme vedieť, ako kódovať na spustenie webovej stránky, účet webhostingu stále prichádza s niekoľkými ďalšími krokmi na konfiguráciu technológie za akýmkoľvek dizajnovým softvérom, ktorý si vyberiete. Zákazníci zdieľaného hostingu budú mať prístup k grafickému rozhraniu známemu ako ovládací panel, vďaka ktorému sú tieto procesy mimoriadne logické a jednoduché, ale stále môžu zastrašovať začiatočníka.

Tvorcovia stránok sa starajú o všetky technické nastavenia v pozadí; všetko, čo od vás potrebujú, je doménové meno a spôsob platby, kým sa nehlásite pomocou stálych motívov a šablón, ktoré môžete začať prispôsobovať. Platformy ponúkajú vizuálne rozhranie drag-and-drop, ktoré umožňuje používateľom vidieť presne to, čo vytvárajú. Možnosti prispôsobenia sa líšia v závislosti od platformy a témy a sú v konečnom dôsledku obmedzené v porovnaní s úplnou flexibilitou a kontrolou, ktorú vlastné kódovanie odomkne.

Obrázok niekoho, kto používa laptop

Tvorcovia webových stránok sú navrhnuté tak, aby ich použitie pre netechnických ľudí bolo mimoriadne jednoduché.

Tvorcovia webových stránok sa však prirodzene starajú o technické komponenty, ako sú prístupnosť, bezpečnosť a schopnosť reagovať tým, že zaručujú konkrétne témy a šablóny. Môžete si prispôsobiť obsah svojho srdca a vedieť, že váš web bude stále aktuálny podľa najnovších štandardov.

Naši najlepší traja tvorcovia webových stránok zdôrazňujú užívateľskú prívetivosť tým, že sú vybavené stovkami prispôsobiteľných šablón, obsahových blokov drag-and-drop a integráciou s populárnymi nástrojmi elektronického obchodu a marketingu. Zákaznícke weby sa môžu rýchlo spustiť so vzhľadom a cítením prispôsobeným ich konkrétnym odvetviam a cieľom. Nižšie uvádzame najväčšie výhody každej platformy, ale kliknutím na recenzie sa dozviete viac o tom, čo každá z nich môže ponúknuť..

Zobraziť ďalších najlepších tvorcov webových stránok »

Niekde uprostred: WordPress spája to najlepšie z oboch svetov

Zatiaľ sme hovorili iba o webhostingu a tvorcoch webových stránok. Čo keby však existovala tretia možnosť, ktorá by spájala to najlepšie z oboch svetov? V tomto článku sme sa toho trochu dotkli. Je však určite potrebné presne uviesť, kam sa WordPress hodí a prečo môže byť to, čo hľadáte..

Najpopulárnejší systém na správu obsahu na svete ovláda zhruba tretinu všetkých webových stránok a je to bezplatný program s otvoreným zdrojom určený na zjednodušenie vytvárania blogov, profesionálnych portfólií a webových stránok elektronického obchodu. Pretože sa jedná o softvér, ktorý sa podobá na tvorcov webových stránok, WordPress vyžaduje, aby používatelia udržiavali účet webhostingu. Našťastie veľká väčšina hostiteľov sprístupňuje program WordPress zákazníkom pomocou ultra jednoduchej inštalácie jedným kliknutím.

Navrhovanie a prispôsobovanie webových stránok v programe WordPress však nie je také jednoduché ako vytváranie webových stránok typu drag-and-drop. Obe platformy sa do veľkej miery spoliehajú na používanie tém, ale WordPress len nedávno začal zavádzať bloky s pohyblivým obsahom vydaním editora Gutenberg koncom roka 2018. Dovtedy sa WordPress spoliehal na editor typu WYSIWYG (čo vidíte, čo získate), ktoré používateľom umožňovalo prepínať medzi vizuálnym zobrazením obsahu stránky alebo príspevku a podkladovým kódom..

Použitelnosť a popularita WordPress z neho robí mimoriadne zaujímavú voľbu pre nových vlastníkov stránok. V porovnaní s tvorcami webových stránok existuje pomerne strmá krivka učenia, ale motivovaní začiatočníci by nemali mať problémy s prispôsobovaním sa. Tu sú naši traja obľúbení poskytovatelia webhostingu pre prevádzku WordPress:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov WordPress »

Prehľad: Čo je to webhosting verzus tvorcovia webových stránok?

Dva základné stavebné kamene, ktoré začínajú s online účasťou, webhosting a tvorcovia webových stránok, môžu byť nesmierne cennými nástrojmi alebo úplne zdĺhavými platformami, ktoré testujú vašu trpezlivosť. Webhosting zahŕňa úložisko, šírku pásma a ďalšie zdroje potrebné na vytvorenie a údržbu webovej stránky. Úzko povedané, hostingové služby zahŕňajú server, sieť a ďalšie komponenty infraštruktúry, ktoré majiteľom stránok umožňujú budovať online prítomnosť. Poskytovatelia priamo nepomáhajú zákazníkom s dizajnom, okrem poskytovania prístupu k samostatnému tvorcovi webových stránok alebo k inému užitočnému softvéru, ako je napríklad systém na správu obsahu..

Tvorcovia webových stránok sú intuitívne platformy, ktoré umožňujú používateľom vizuálne vytvárať webové stránky bez kódu. Po začatí s témou alebo šablónou môžu vlastníci stránok pridávať, mazať, presúvať a prispôsobovať prvky, ako sú farby pozadia, text a obrázky – to všetko iba pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

Znie to jednoducho, však? Tu je miesto, kde sa linka začína rozmazávať. Tvorcovia webových stránok vyžadujú na zobrazenie webových stránok webhosting. Niektorí, vrátane vedúcich predstaviteľov odvetvia Wix a Squarespace, ponúkajú platformu all-in-one, ktorá integruje hostingové služby do pozadia. Weebly robí to isté, ale často sa tiež objavuje ako bezplatná doplnková služba popri mnohých zdieľaných plánoch webhostingu. Hostitelia často ponúkajú tvorcom webových stránok ako súčasť svojich balíkov, či už je platforma vyvinutá interne alebo od dodávateľa tretej strany..

Drag-and-Drop alebo Do-It-Yourself? Ako vybrať správnu platformu

S príchodom tvorcov webových stránok a systémov na správu obsahu bolo spustenie webovej stránky mimoriadne ľahké a prístupné širokému okruhu ľudí. Backendové publikačné systémy a drag-and-drop rozhrania odstraňujú potrebu rozvíjať plynulosť v inom cudzom jazyku, ako je HTML, CSS alebo PHP.

Široká škála možností však môže byť skľučujúca a odpoveď na otázku, ako zvoliť správnu platformu, do značnej miery obsahuje veľa „záleží“. Majitelia stránok, ktorí lepšie vyhovujú plánu webhostingu, môžu:

  • Mať aspoň základné znalosti o kódovacích štruktúrach – alebo sú ochotní sa učiť
  • Majú veľmi špecifickú predstavu o tom, ako chcú, aby ich webová stránka vyzerala a fungovala
  • Majte viac času na doladenie svojich webových stránok pred ich spustením

Na druhej strane ľudia, ktorí dávajú prednosť samostatnej funkcii tvorcu webových stránok, ktorá sa stará o všetky technické aspekty hostenia, môžu:

  • Máte v pláne spustiť internetový obchod, ktorý predáva fyzický alebo digitálny tovar
  • Potrebujú úplnú jednoduchosť a sú ochotní obetovať určitú zákaznícku podporu
  • Majte menej času alebo peňazí na online projekt, najmä na začiatku

Ako sme už uviedli v tomto článku, weboví hostitelia a tvorcovia webových stránok postupujú pri poskytovaní zákazníkov online prítomnosti svojich snov trochu odlišnými cestami. Zákazníci však môžu byť na každý výsledok skutočne hrdí. Je zaujímavé, že potenciálni vlastníci stránok si nemusia nevyhnutne vyberať jeden alebo druhý – výberom plánu webhostingu, ktorý zahŕňa tvorcu stránok, budete mať oveľa viac priestoru na preskúmanie tejto súťaže a zistenie, ktoré riešenie je pre vás najlepšie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector