Potrebujem webhostingovú službu? (7 častých otázok o spustení webovej stránky)

Potrebujem webhostingovú službu? Tech-zmýšľajúca otázka často prepadne všetkým vzrušením, keď sa začínajúci majiteľ stránok začne snívať o webe a poskytuje zastrašujúcu kontrolu reality tým, ktorí nepoznajú základy a skrutky zverejňovania blogu alebo portfólia online..


Stručná odpoveď: Áno, potrebujete webhosting. Ak sa nechcete dozvedieť, ako spúšťať server z vašej domácnosti alebo kancelárie, musíte sa zaregistrovať na nejaký druh hostovacej služby – či už ide o bezplatný webový tvorca drag-and-drop, lacný hosting WordPress alebo vysoko výkonný virtuálne alebo dedikované servery pre vaše podnikanie.

Prejdeme si množstvo otázok, ktoré vám pomôžu pri nadväzovaní vašich cieľov online s typom hostingu, ktorý potrebujete, ale v podstate, Ak chcete webovú stránku, potrebujete nejakú formu hostingu. Čítajte ďalej a zistite, ktoré typy hostingových služieb fungujú pre každý typ webovej stránky najlepšie.

1. Chcete jednoduchý osobný web alebo profesionálne portfólio?

Na spustenie webovej stránky nepotrebujete blog ani podnikanie online. Či už sa chcete naučiť kódovať, predvádzať hobby alebo publikovať vášnivý projekt, dobre navrhnutý osobný web je skvelý spôsob, ako sa predstaviť svetu a spojiť sa s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí zdieľajú vaše záujmy..

Webové stránky sú navyše mimoriadne dôležité pre uchádzačov o zamestnanie – aj keď nevykonávate kariéru v oblasti vývoja webových aplikácií alebo informatiky. Podľa spoločnosti Workfolio je 56% manažérov prijímania do zamestnania viac zapôsobených na web žiadateľa ako na akýkoľvek iný nástroj na podporu značky. Vďaka tomu, že zhruba polovica Američanov vyhľadáva a uchádza sa o zamestnanie online, portfólio alebo online resumé vám okamžite poskytne väčšiu dôveryhodnosť a konkurenčnú výhodu.

Ak neviete o spustení webovej stránky od začiatku nič, nebojte sa. Nováčci môžu nájsť veľa lacných hostingových plánov, ktoré prichádzajú s hromadou vysoko hodnotných funkcií a podpory. Prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailu sú vám k dispozícii nepretržite agenti zákazníckeho servisu, ktorí vám pomôžu pri navigácii v procese vytvárania stránok, a navyše dávajte pozor na stovky bezplatných softvérových inštalácií jedným kliknutím, ktoré vám pomôžu publikovať širokú škálu obsahu pomocou zmierniť. Tu sú naše recenzie najlepších hostiteľov pre fanúšikov a profesionálov:

Zobraziť ďalších cenovo dostupných webových hostiteľov »

2. Chcete založiť blog?

Aj keď rast blogov sa v posledných rokoch spomalil, stále bude uverejňovať obsah približne raz za mesiac zhruba 31,7 milióna autorov. Či už chcete zdieľať svoj život s priateľmi a rodinou alebo zabudovať značku do firmy, úspešný blog vás rýchlo zavedie ako autoritatívny alebo zábavný zdroj informácií.

Z podnikového hľadiska predstavuje blogovanie dôležitý spôsob, ako prilákať a rozšíriť publikum skôr, ako ho v ideálnom prípade zmení na zákazníkov, predaj a zisky. Jednotlivci môžu zdieľať cestovné ponuky, obľúbené produkty, tipy na rodičovstvo alebo iné informácie, zatiaľ čo organizácie sa zvyčajne viac zameriavajú na podporu zapojenia publika a predvádzanie odborných znalostí odvetvia. Známy ako marketing obsahu, môžete využiť svoj blog, sociálne médiá a ďalšie kanály na zdieľanie informácií a užšie spojenie so svojimi čitateľmi..

Pokiaľ ide o mechanizmy spúšťania blogu, nie je to nič iné ako zostavenie vášho prvého webu. Akýkoľvek program, ktorý používate na vytvorenie svojich stránok, pravdepodobne obsahuje možnosti blogovania. Hoci je to technicky klasifikované ako systém na správu obsahu, WordPress je zďaleka najobľúbenejšou možnosťou, ktorá napája viac ako 35% všetkých webových stránok. Nech už preferujete akúkoľvek publikačnú platformu, títo hostitelia vám poskytnú nástroje a analytiku na doladenie vášho blogu tak, aby bol čo najsilnejší a najpútavejší:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov na blogovanie »

3. Chcete spustiť internetový obchod?

Samozrejme sa zdá, že predstava vytvorenia online nakupovania je zastrašujúca. Filtre inventára, možnosti produktu, nakupujte tlačidlá, nákupné vozíky, spracovanie platieb a sledovanie objednávok všetok zvuk, ktorý je možné nakonfigurovať ako hrozne zložité a technické komponenty, ale existuje veľa možností elektronického obchodu, vďaka ktorým je vytvorenie maloobchodného obchodu online neuveriteľne ľahké.

Platformy s vlastným hosťovaním ako Magento, PrestaShop a WooCommerce sú všetky zodpovedné za milióny obchodov a miliardy dolárov v transakciách. Ešte lepšie je, že služby sú vybudované tak, aby slúžili začínajúcim podnikateľom, ako aj väčším, zavedenejším operáciám. Zjednodušia vytváranie obchodov tak, aby ich bolo možné presúvať pomocou plných prispôsobiteľných šablón a nástrojov na spracovanie platieb, ktoré sú plne integrované do ľubovoľného hostiteľského plánu. Iste, hostované služby elektronického obchodu, ako sú Shopify a Volusion, fungujú veľmi dobre, ale vážime si úplnú kontrolu nad značkou a flexibilitu majiteľov obchodov, ktorú udržiavajú pomocou svojho vlastného hostingového účtu..

Obrázok ženy nakupujúcej online

Vytvorenie internetového obchodu pomáha vystaviť vašu značku, produkty a kreativitu svetu spotrebiteľov.

Predtým, ako začnete nakupovať platformy elektronického obchodu, musíte nájsť plán hostenia, ktorý vám pomôže optimalizovať váš obchod na predaj. Tu je miesto, kde je rozhodujúci výkon stránok a rýchlosť načítania stránky. Oneskorenie iba 100 milisekúnd – čas, ktorý zabliká – môže znížiť váš konverzný pomer o 7%. Keď zákazníci nie sú spokojní s výkonom internetového obchodu, je o 80% nižšia pravdepodobnosť nákupu. Bezpečnosť je tiež prvoradá, rovnako ako spoľahlivosť a podpora zákazníkov.

Vyhľadajte poskytovateľa hostingu, ktorý vám poskytne nadpriemernú záruku dostupnosti a sľubuje ľahký prístup k podporným agentom, ktorí vám môžu pomôcť pri riešení problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť. Najlepší hostitelia elektronického obchodu, ktoré sme našli, ktoré sme preskúmali a umiestnili nižšie, ponúkajú širokú škálu možností elektronického obchodovania prispôsobených ziskom a pokoju. Pozrite sa na našich obľúbených hostiteľov:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov pre elektronický obchod »

4. Chcete vlastný názov domény?

Iste, svoje stránky môžete navrhnúť a uviesť na trh zadarmo – stratíte však veľa dôveryhodnosti. Tvorcovia webstránok drag-and-drop a bezplatné hostingové plány sú nepochybne najjednoduchšie na vašej peňaženke, často však znižujú rohy a vynechávajú niektoré dôležité funkcie. Okrem niekedy podoblasti infraštruktúry bude vaša lokalita s najväčšou pravdepodobnosťou zaradená do subdomény hostiteľskej služby (yoursite.hostname.com namiesto yoursite.com).

Vlastná doména je jedinečná identita vášho webu alebo firmy, ktorá vám prináša výrazné zvýšenie rebríčka vo vyhľadávačoch, autority a povedomia o značke – a ak vás začne bezplatná služba hostenia a potrebujete ju upgradovať, bude vás to stáť dosť cent. , Domény webových stránok našťastie nestoja vôbec veľa, ak sú spárované s prémiovou hostiteľskou službou.

Mnoho najlepších poskytovateľov v skutočnosti zahŕňa jeden rok bezplatnej registrácie doménového mena, keď sa noví zákazníci zaregistrujú na jeden rok hostenia. Svoju doménu budete musieť každý rok obnoviť, poplatky však budú predstavovať polovicu toho, čo inde pravdepodobne nájdete. Zvážte, ako začať s niektorou z nižšie uvedených hostiteľských spoločností, ktorá kombinuje prvotriedne služby v oblasti budovania webových stránok, marketingové nástroje, zákaznícky servis a cenovú dostupnosť s bezplatným, jedinečným názvom domény webových stránok..

Zobraziť ďalšie top hostiteľov pre názvy domén »

5. Chcete vlastnú e-mailovú adresu?

Pokiaľ ide o budovanie dôveryhodnosti online, čoskoro nasleduje vlastný názov domény, e-mailový hosting je ďalšou možnosťou, ako na svoju profesionalitu zapôsobiť na návštevníkov a potenciálnych zákazníkov. Rovnako ako pri bezplatnej registrácii domén, bezplatný hosting e-mailov je ďalšou súčasťou, ktorá je zvyčajne súčasťou mnohých plánov najvyššej úrovne – a často sa prehliada..

Oslobodenie účtov Gmail, Yahoo alebo (otrep) Hotmail môže pre vašu osobnú alebo obchodnú značku znamenať veľké veci. Podľa štúdie z roku 2016 od popredného svetového registrátora GoDaddyho viac ako 75% Američanov považuje e-mailový účet založený na doméne za veľmi dôležitý ukazovateľ toho, či je možné dôverovať online obchodu..

Pravdepodobne už máte svoje doménové meno alebo aspoň plánujete jeho získanie. Dobrá správa: už ste urobili veľa práce! Poskytovateľ hostingu, ktorý si vyberiete, má pravdepodobne návody, ako nastaviť doručenú poštu. V opačnom prípade sa pozrite na nášho sprievodcu, v ktorom sme proces rozdelili na tri kroky. Tu sú tri najlepšie hostitelia na kombináciu webovej stránky, domény a e-mailu do jedného súdržného balíka:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov pre e-mail »

6. Chcete použiť Nástroj na vytváranie webových stránok typu Drag-and-Drop?

Teraz, keď sme prešli všetkými rôznymi funkciami a funkciami, ktoré predvídate pre svoj web, ako by ste chceli začať s navrhovaním a budovaním toho všetkého? Pre mnohých začiatočníkov je najjednoduchšou možnosťou vytváranie webových stránok WYSIWYG. WYSIWYG je skratka pre „to, čo vidíte, je to, čo dostanete“, a to so štýlom point-and-click a prispôsobením.

Snímka obrazovky rozhrania nástroja na tvorbu webových stránok

Tvorcovia webových stránok ponúkajú grafický spôsob, ako navrhnúť a prispôsobiť svoje webové stránky, bez kódu.

Budete si môcť vybrať zo stoviek preddefinovaných šablón, z ktorých väčšina bude citlivá alebo inak optimalizovaná pre mobilné zariadenia. Odtiaľ môžete pomocou webového rozhrania upraviť svoju farebnú schému, pridať fotografie a zadať svoje informácie. Väčšina platforiem sa dodáva aj s možnosťami blogovania a elektronického obchodovania. Celkovo sú tvorcovia webových stránok pre väčšinu ľudí, najmä pre majiteľov stránok, ktorí prvýkrát pôsobia na webe, najnehmotnejšou skúsenosťou s webovým dizajnom. Stratíte trochu flexibility a kontroly nad vzhľadu svojich stránok, nemusíte sa však dotknúť jediného riadku kódu.

Podobne ako pri registrácii domén a hostovaní e-mailov, mnohí poskytovatelia zahŕňajú bezplatne staviteľa stránok. Niektoré spoločnosti dokonca zašli až tak ďaleko, ako si stavali vlastných vlastníkov, zatiaľ čo iní sa rozhodli pre partnerstvo s dôveryhodnou platformou na vytváranie stránok, ako je napríklad Weebly. Trávte čas skúmaním každého rozhrania a sady funkcií, aby ste zistili, ktoré sa javia ako najvhodnejšie pre víziu, ktorú máte na mysli a ako radi pracujete. Tu sú naše tri obľúbené položky, ktoré predstavujú prierez dostupných a hostovaných možností.

Zobraziť ďalších najlepších tvorcov webových stránok »

7. Chcete vytvoriť web pomocou WordPress?

Ak sa tvorcovia webových stránok cítia príliš frézovane, ale nie ste pripravení na kódovanie stránok od nuly, WordPress je pravdepodobne vaša najlepšia stávka. Najpopulárnejší systém na správu obsahu na svete ovláda viac ako tretinu všetkých webových stránok online a viac ako 60% všetkých webových stránok s nainštalovaným redakčným systémom. Stále si budete môcť vybrať z tisícov profesionálne vytvorených tém a doplnkov, ktoré na vaše stránky pridajú širokú škálu funkcií.

U WordPressu je niečo viac, pretože nebudete mať rovnakú jednoduchosť presúvania myšou ako pri vytváraní webových stránok. Výhody programu WordPress však siahajú od nákladovej efektívnosti po optimalizáciu SEO. A zatiaľ čo platforma s otvoreným zdrojovým kódom sa vo veľkej miere považuje za priemyselný štandard, pri registrácii na webhosting budete musieť preskúmať veľa ďalších..

Mnoho hostiteľov ponúka na mieru šité plány WordPress prispôsobené popularite značky, ale veľa rovnakých optimalizácií funguje rovnako dobre, ak by ste chceli preskúmať ďalší redakčný systém, napríklad Joomla alebo Drupal. Pri nakupovaní dávajte pozor na spoločnosti, ktoré ponúkajú hosting cPanel a inštalácie jedným kliknutím. Vďaka týmto funkciám budete môcť na WordPress v priebehu niekoľkých sekúnd prekonať terén alebo si môžete vyskúšať desiatky ďalších bezplatných a populárnych platforiem. Pozrite sa na našich troch najlepších hostiteľov WordPress nižšie:

Zobraziť ďalších najlepších hostiteľov pre WordPress »

Nájdite správne riešenie tým, že sa dozviete o rôznych typoch webhostingu

Ak sa pýtate, či potrebujete webhostingovú službu, je pravdepodobné, že vám bude dobre zdieľaný zdieľaný plán hostenia. Plány základnej úrovne prichádzajú s najmenším množstvom výpočtových zdrojov, ale sú mimoriadne cenovo dostupné a dobre vybavené pre začiatočníkov a tých, ktorí začínajú s webovými stránkami..

Podniky a stránky s vysokou návštevnosťou však pravdepodobne budú musieť pristúpiť k výkonnejším (a nákladnejším) hostiteľským balíčkom, aby držali krok s náročnejšou skupinou publika. Tu sú rôzne typy plánov, s ktorými sa stretnete, spolu s popismi, ktoré vám pomôžu zistiť, kde začať:

  • Zdieľaný hosting: Najlepšie pre začiatočníkov, profesionálov, blogerov a nové webové stránky. Stovky alebo tisíce hostujúcich zákazníkov zdieľajú zdroje jedného servera, čo znamená, že nebudete môcť veľmi rásť. Podniky a internetové obchody tu môžu začať, ale budú pravdepodobne musieť ísť hore, keď získajú trakciu.
  • Cloud hosting: Oveľa rozšíriteľnejšie a spoľahlivejšie ako zdieľaný hosting, bez zložitých požiadaviek na správu virtuálnych súkromných serverov. Sieť mnohých serverov pomáha prevádzkovať vaše stránky a umožňuje vám tak ľahko pridávať zdroje.
  • Hosting VPS: Ešte vyšší výpočtový výkon, s dodatočnou kontrolou a prispôsobením vďaka technológii, ktorá poháňa vaše stránky. Len niekoľko zákazníkov hostujúcich webhosting zdieľa zdroje jedného servera, vďaka čomu môžete získať viac stability a zložitejších systémov. Skvelé pre skúsených vývojárov a firmy.
  • Dedikovaný hosting: Vrchol hostenia prideľuje celý server práve vám. Určite najdrahšie a zvyčajne vyhradené pre podnikové podniky so silným spoliehaním sa na údaje a zabezpečenie, ktoré majú zdroje a odborné znalosti na konfiguráciu a údržbu servera..

Podobne ako pri všetkom, od nakupovania oblečenia až po varenie, aj webhosting má zdanlivo nekonečné možnosti a chuti prispôsobené vašim konkrétnym online potrebám. Keď sa ponoríte na svoje stránky a pohodlnejšie sa budete venovať webhostingu, začnite skúmať spôsoby, ako začleniť nové technológie a funkcie. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector