5 rozdielov „Cloud Hosting vs VPS“ 2020 – špičkové cloudové a virtuálne servery

Rozdiely medzi hostingom v cloude a hostingom VPS sú jemné – ich porozumenie však môže zásadným spôsobom zmeniť spôsob spravovania a interakcie s webom..


Keď začnete s dobrodružstvom vytvárania vlastných webových stránok, musíte čeliť zdanlivo nekonečnému bludisku možností, pričom každá z nich mení výkon a úspech vašich stránok. S týmto vedomím je ľahké prebývať na každej križovatke, posadnutý tým, ktorou cestou sa vydať a prečo.

Napríklad výber medzi hosťovaním v cloude a virtuálnym súkromným serverom (VPS) sa nelíši. Pri čítaní tohto článku sa dozviete výhody a vlastnosti týchto plánov, ako aj všetky nevýhody a budete ich môcť uplatniť vo svojej vlastnej situácii..

10 Najlepšie cloud & Poskytovatelia hostingu VPS

Predtým, ako sa ponoríme do drobných drsných technických detailov, môžeme získať široký prehľad v tom najlepšom z oboch svetov. Naše nižšie uvedené odporúčania týkajúce sa hostingu vám pomôžu pri výbere riešenia VPS alebo cloudového hostingu. Zdôrazňujeme funkcie, ako sú spoľahlivosť, bezpečnosť, podpora a cenová dostupnosť, ktoré nájdete v každom pláne a ktoré vám pomôžu určiť, ktorý z nich vyhovuje vašim konkrétnym požiadavkám..

Top 3 cloud hostitelia

Bežným cenovým modelom v cloudhostingu je platiť tak, ako budete, bez veľkých počiatočných nákladov. Dajte si pozor na akýkoľvek plán alebo hostingovú spoločnosť, ktorá podľa všetkého tento trend priťahuje. Spýtajte sa na bezpečnosť dátových centier, v ktorých sú umiestnené servery. Jedna štúdia zistila, že jedna tretina narušení údajov zahŕňala určitý kompromis fyzickej bezpečnosti. Decentralizovaná povaha cloudhostingu zvyšuje bezpečnosť údajov. Uistite sa, že sieť, ktorú budete používať, je v súlade s predpismi, ako sú PCI DSS a HIPAA. Vyhľadajte audity tretích strán, aby ste to potvrdili.

Musíte byť tiež chránení proti strate údajov v dôsledku chýb alebo zlyhania zariadenia. Preskúmajte zásady zálohovania a obnovy ľubovoľného plánu hostovania cloudu, ktorý zvažujete. Obnoví poskytovateľ hostingu omylom odstránené súbory? Uistite sa, že viete skôr, ako sa to stane. Nižšie nájdete plány našich cloudových serverov odporúčané našimi odborníkmi.

Zobraziť viac cloudových hostiteľov »

Top 3 hostitelia VPS

Pri výbere plánu VPS je najdôležitejšou otázkou to, či chcete, aby bola služba spravovaná alebo nespravovaná. Nespravované plány sú lacnejšie, ale zaťažujú správu servera na vašich pleciach. Vďaka riadenému plánu sa odborníci starajú o veľa problémov týkajúcich sa bezpečnosti a výkonu. Okrem toho, keď si vyberiete pamäť, výkon procesora a kapacitu pevného disku vášho virtuálneho počítača, tiež sa opýtajte na kvalitu a špecifiká fyzického hostiteľa, na ktorom bude bežať, aby ste sa uistili, že fyzický hostiteľ má kapacitu na splnenie požiadaviek. vášho virtuálneho počítača. Nakoniec skontrolujte plán zálohovania a redundanciu, či sa nevykonávajú všetky katastrofy alebo poruchy.

Vyhľadajte ďalšie funkcie, ktoré sú nevyhnutné na fungovanie webovej stránky, vrátane kvót na e-maily a kvót na šírku pásma. Možno budete tiež potrebovať SSL, ak prevádzkujete operáciu elektronického obchodu a ak prevádzkujete niekoľko webových stránok, možno budete musieť nasadiť ďalšie adresy IP. Skontrolujte, či sú tieto funkcie k dispozícii, ak ich potrebujete.

Zobraziť viac hostiteľov VPS »

Najlepšie „lacné“ cloudové hosting VPS

Mnoho lacných plánov poskytuje dobré služby za skvelú (nízku) cenu. Existuje však aj potenciál, že nízka cena je na úkor dôležitých funkcií a služieb. Skontrolujte spoľahlivosť a záznamy o poskytovateľovi: Bude tu stále o osem mesiacov? Plán hostenia môže byť lacný, pretože nie je riadený, bez aktívneho monitorovania alebo podpory pre váš server. Starostlivo preskúmajte možnosti prevádzkyschopnosti, zálohovania a podpory, aby ste sa uistili, že spoločnosť neponúka základné informácie, aby vám poskytla nízku cenu..

Ak plán vyzerá dobre, skontrolujte skúsenosti a pohotovosť podporného personálu. Server by mohol byť lacný, pretože poskytovateľ nemá najímať dostatočný počet pracovníkov technickej podpory ani dostatočne dobre platiť, aby prilákal najlepších talentov. Nakoniec skontrolujte, či je program skutočne serverom typu cloud alebo VPS a nie zdieľaným serverom, ktorý sa zakrýva marketingovým humbukom. Atribúty, ktoré sme opísali vyššie, by vám mali pomôcť odhaliť podvodníkov. Nižšie uvedený hostiteľ neustále dodáva hodnotu hosťujúcim zákazníkom a jeho cloudové plány VPS nie sú výnimkou.

Zobraziť viac lacných hostiteľov VPS »

Najlepšie „spravované“ cloudové hosting VPS

Spravovaný hosting by ste mali zvoliť, ak nemáte technické znalosti alebo čas na správu servera. Pri porovnávaní plánov sa uistite, že porovnávate rovnaké prvky. Poskytujú sa služby v úplnom zväzku alebo sú kúsky mimo menu? Balíčky môžu obsahovať služby, ktoré nikdy nebudete potrebovať, zatiaľ čo programy à la carte môžu vynechať kľúčové funkcie, bez ktorých nemôžete žiť. Urobte si zoznam úloh, ktoré sú spravované, a uistite sa, že je na nich všetko, čo potrebujete.

Keď máte zoznam úloh rovno, pozrite sa na dostupnosť a čas odozvy podpory, ako aj na priemernú dobu riešenia problémov. Ak nakoniec zistíte, že podpora nespĺňa vaše potreby, existujú sankcie za ukončenie a môžete si vziať so sebou prispôsobené aplikácie so sebou, keď idete? Skontrolujte, či nie sú neskôr žiadne prekvapenia. Pre popredného hostiteľa spravovaného servera kliknite na odkazy nižšie.

Zobraziť viac spravovaných hostiteľov »

Najlepšie „Linux“ Cloud VPS hosting

Pretože Linux je zadarmo, väčšina hostingových plánov pre Linux má nižšie náklady. Mnoho programov je tiež zadarmo. WordPress, Joomla a ďalšie otvorené programy boli vyvinuté pomocou Linuxu a sú vysoko kompatibilné s týmto operačným systémom. Skriptovanie jazyka Perl je k dispozícii iba v systéme Linux. Linuxové systémy sú známe svojou stabilitou a dostávajú veľa kontroly nad bezpečnosťou od komunity s otvoreným zdrojovým kódom.

Na druhej strane, Linux je omnoho podivnejší spravovať. GUI nie je zďaleka tak priateľské ako Windows a veľa administrácie sa vykonáva cez príkazový riadok. Spárovanie populárneho operačného systému s výkonným serverom od renomovaného hostiteľa je však vašou vstupenkou na úspech.

Zobraziť viac hostiteľov systému Linux VPS »

Najlepšie „Windows“ Cloud VPS Hosting

Servery Windows majú ľahko použiteľné rozhranie využívajúce vzdialený prístup na plochu. Ak používate technológie spoločnosti Microsoft, napríklad ASP, ASP.NET, FrontPage alebo MSSQL, budete potrebovať hosting Windows. Spravovanie viacerých webových stránok pomocou systému Windows je jednoduchšie. Keďže však Windows je patentovaný systém s licenčnými poplatkami, hostingové plány bývajú drahšie. Je známe, že virtuálne počítače Windows tiež kladú väčší dôraz na fyzický hostiteľský systém.

Zobraziť ďalších hostiteľov Windows VPS »

Prehľad: Čo je hosting „Cloud / VPS“?

Hosting VPS je oddiel vyhradeného servera. Funguje to ako samostatný server, ale v skutočnosti je to vlastne samostatný priečinok výkonného fyzického hostiteľského systému, ktorý tiež hosťuje iné virtuálne servery pre iných klientov. Aj keď zdieľate priestor na fyzickom hostiteľovi, váš virtuálny server je nezávislý od ostatných.

Porovnanie serverov Cloud vs VPS

VPS možno reštartovať bez ovplyvnenia ostatných VPS na tomto počítači. Máte serverový operačný systém (OS) s prístupom root a softvér môžete nainštalovať tak, ako by ste mali, ak by ste mali vlastný hostingový plán s vlastným serverom. Časť CPU a pamäte fyzického hostiteľa je vyhradená pre váš VPS, ale zdieľate ďalšie zdroje s ostatnými virtuálnymi servermi.

Cloud hosting odkazuje potenciálne neobmedzený počet počítačov, ktoré sú pripojené k sieti a fungujú ako jeden: Zahŕňajú cloud. Všetky virtuálne počítače používajú rovnaké údaje uložené na samostatných sieťových serveroch, ktoré sú tiež pripojené v sieti, ktorá funguje ako jedno stredisko na ukladanie údajov. Získate celú infraštruktúru pripojených serverov a ukladanie údajov.

1. Prispôsobenie

Prispôsobenie s hosťovaním VPS je veľmi podobný serveru vyhradeného servera. Máte úplný prístup rootom s úplnou kontrolou nad OS, webovou stránkou a všetkým softvérom. Môžete prispôsobiť a nakonfigurovať podľa potreby, ako by ste mali samostatný server. Každý fyzický hostiteľský systém môže prevádzkovať iba jeden operačný systém, takže váš výber OS môže byť obmedzený, ak hostiteľská spoločnosť prevádzkuje iba jeden typ virtuálneho hostiteľského počítača. Pre tento typ hostingu sú systémy Linux vo všeobecnosti bežnejšie ako systémy Windows.

Prispôsobenie pomocou cloudhostingu rozširuje sa o možnosť vylepšenia sieťovej architektúry, brán firewall, vyrovnávania záťaže a adries IP. Avšak potreba distribúcie fungovania na mnohých serveroch môže ponechať menšiu kontrolu nad niektorými nastaveniami hostingu. Mraky Windows a Linux sú ľahko dostupné, takže si vyberiete OS. Pretože cloudové prostredie je zložitejšie, môže vyžadovať konfiguráciu s väčšou technickou odbornosťou, najmä aby ste získali všetky výhody cloudovej siete.

2. Škálovateľnosť

Hosting VPS má limit na škálovanie v závislosti od fyzického hostiteľského počítača. Máte prístup k nejakej dodatočnej pamäti a výkonu CPU nad rámec vyhradený pre váš virtuálny počítač, ale fyzický hostiteľ má pevnú sumu, ktorú dokáže dodať. Ak potrebujete viac, budete musieť získať nový plán a počas migrácie na nové riešenie sa môžu vyskytnúť prestoje.

Cloud hosting je omnoho rozšíriteľnejší, so schopnosťou pridať kapacitu v reálnom čase. Ukladanie údajov je v podstate neobmedzené. Celá sieť serverov a serverov na ukladanie údajov je pripravená na použitie, keď dôjde k nárastu návštevnosti vašich webových stránok. Bezproblémová dostupnosť takmer nekonečného výpočtového výkonu je najväčšou výhodou plánov cloudového hostingu.

3. Výkon

VPS hosting zaisťuje pevnú úroveň výkonu pretože vášmu virtuálnemu serveru je venovaná zaručená úroveň systémových prostriedkov. Vysoký dopyt vášho servera alebo iného virtuálneho servera na tom istom fyzickom hostiteľovi však môže mať vplyv na výkon, ak obaja potrebujete ďalšie prostriedky súčasne, alebo ak váš server potrebuje viac, ako môže poskytnúť fyzický hostiteľ..

VPS je tiež potenciálne jediný bod zlyhania, pretože ak zlyhá fyzický hostiteľský server, zlyhajú všetky VPS na tomto počítači. VPS hosting sa môže prispôsobiť cloudovej sieti a niektorí poskytovatelia ponúkajú plány, ktoré zahŕňajú zlyhanie pri striedaní serverov.

Cloud hosting zaručuje vysokú dostupnosť a dostupnosť kvôli viacerým serverom v redundantnom systéme. Ak server zlyhá, jeho súbory a funkčné povinnosti sa okamžite migrujú na iný server bez prestojov. Kapacita pamäte a výkon procesora sa tiež rozširujú na požiadanie, aby vyhovovali vašim potrebám alebo kompenzovali potreby iného zákazníka bez ovplyvnenia ostatných používateľov v sieti. Je ideálny pre weby, ktoré môžu zaznamenať veľké výkyvy objemu premávky.

4. Bezpečnosť

Bezpečnosť hostenia VPS je takmer na rovnakej úrovni ako vyhradený fyzický server. VPS je nezávislý od akýchkoľvek iných VPS na rovnakom fyzickom hostiteľovi, akoby to bol samostatný počítač, ale zlé bezpečnostné opatrenia prijaté vlastníkom jedného VPS by mohli ovplyvniť ostatných na rovnakom fyzickom serveri. Táto možnosť je však oveľa menej pravdepodobná ako pri zdieľanom hostovaní. Centralizované umiestnenie fyzického hostiteľa ponúka zvýšenú bezpečnosť pre operácie s kritickými údajmi, ktorých umiestnenie musí byť známe a obmedzené na dodržanie predpisov o bezpečnosti údajov..

Koláž ilustrujúca zabezpečenie cloudu / VPS

V rámci bezpečnostného spektra webhostingu leží medzi zdieľanými a vyhradenými servermi cloud a VPS hosting.

Zabezpečenie hostingu v cloude je tiež dosť vysoká. Váš server je úplne oddelený od ostatných klientov, napríklad s VPS. Internetová povaha infraštruktúry však môže spôsobiť, že je zraniteľnejšia voči útokom, pretože je fyzicky distribuovaná, a preto je ťažšie ju zabezpečiť. Okrem toho, keďže sa údaje nachádzajú na mnohých miestach, nemusí byť možné dodržať niektoré nariadenia o bezpečnosti údajov.

5. Náklady

VPS hosting ponúka úspory cez vyhradený fyzický server a je zvyčajne lacnejší ako cloudový server. Garantované prostriedky servera a obmedzená škálovateľnosť vedú k predvídateľným mesačným nákladom. Výška nákladov bude čiastočne závisieť od plánov riadenia a podpory, ktoré sú súčasťou hostingu.

Cloud hosting stojí viac ako VPS, pretože platíte za veľa hardvéru, zložitých sietí a výslednú záruku dostupnosti. S týmito plánmi platíte za to, čo používate, takže náklady môžu byť nepredvídateľné v dôsledku neznámych dopravných špičiek. Premýšľajte o tom, ako by ste mali účet za elektrinu. Iste, máte k dispozícii dostatok energie, ktorú môžete použiť, keď ju potrebujete, ale váš účet stúpa na konci mesiaca.

Je pre vás VPS alebo Cloud Hosting?

Už sme vám dali dosť tipov na orientáciu v labyrinte. Vyzbrojení týmito znalosťami môžete na každom kroku klásť správne otázky a s istotou podniknúť správne kroky smerom k vašim cieľom. Po ceste si obnovte svoje vedomosti prečítaním našich recenzií VPS a cloudového hostingu a dúfame, že nenájdete Minotaura, keď porazíte toto bludisko! Veľa šťastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector